En Kötü Ekran Kartı Markası (Anket)

En çok sorun çıkaran ve en kalitesiz üretici

  • Sapphire

  • Powercolor

  • XFX

  • HIS

  • Axle

  • Palit

  • Zotac


Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

Dark-Man

Kilopat
Katılım
18 Ocak 2015
Mesajlar
1.952
Çözümler
1
Yer
Adana
Merhaba arkadaşlar şimdi size vereceğim ekran kartı markalarının en kötü olanı işaretlemenizi istiyorum. Bu anketin amacı insanlar arama motorlarında alınmaması gereken markaları aratıp almasın bilinçlensin diye açılmıştır.

En iyi kartları biliyoruz zaten. Asus, MSI, Gigabayte, Evga.
 

Aydın K

Kilopat
Katılım
12 Ekim 2014
Mesajlar
1.670
Makaleler
1
Yer
Mersin
Bu forumdaki kaç kişi HIS veya Axle kullanmıştır acaba... Çok enteresan ve şahsi görüşüme göre gereksiz bir konu olmuş. Sorun her markada sorundur, en kötü diye nitelendirmek yanlış olur. Hepsinin teklediği kısımlar olabiliyor nihayetinde. İnsanların markaya göre değil de biraz bütçeye göre alışveriş yapması gerekiyor.
 

er36po

Kilopat
Katılım
11 Kasım 2013
Mesajlar
4.361
Makaleler
9
Yer
Kars/ Ordu
Eksi oyumu sevgili Zotac için kullandım, sanırım bu eksiği fazlasıyla hak ediyor...

Efenin, sene 2012 mi 2013 mü ne, bir adet GTX 560 almış ama bir halta yaramadığını anlamış ve sonra yanına ikincisini de alıp belki daha iyi bir performans alırım düşüncesiyle 2. bir 560'ı alıp SLI yapmıştım.
Ulan mübarek, 2. bir kartla hiç mi performans farkı olmaz? Elbette olur.

Aynı modelin diğer markalarıyla SLI yapmış adamların videolarını izlediğimde; adamlar resmen neredeyse 2 kat performans farkı alıyorlardı.
Ve o günden sonra Zotac denilen markayı lanetlendim.

@Aydın Kırıcı, aslında kötü marka diye bir şey var... Bakınız: Asus'un fabrika hatası bile Zotac'tan iyidir düşüncesindeyim.:)
 

Tristan23

Kilopat
Katılım
27 Kasım 2014
Mesajlar
3.219
Yer
İstanbul/Kartal
@er36po Zotac maxwell mimarisi ile kendini baya toparladı hocam. 2. el Zotac Gtx 970 almama rağmen çok memnunum. Performans olarak muaddilerinden eksiği yok. Soğutma konusunda Asus yada Msi kadar başarılı olamasa da bir firmayı yerin dibine sokmak için bu yeterli değil bence. Neticede yakın zamanda Asus'un teknik servisinden şikayetçi olan insanlarda var. Çizgi elektronik ile olan ortaklığını bozduğundan beri bu durum böyle.
 

Aydın K

Kilopat
Katılım
12 Ekim 2014
Mesajlar
1.670
Makaleler
1
Yer
Mersin
@er36po Ben şahsen kullanmadığım markalar hakkında fikir beyan edemem. Buradaki çoğu arkadaş kullanmadığı hâlde marka kötülüyor, o yüzden bu anketi hâlâ yanlış buluyorum şahsen. Sen kullandığın hâlde fikir beyan ediyorsun, ki bu doğru ve doğal olan bir durum ama çoğu genç arkadaşımız kullanmadığı hâlde orada burada gördüklerine ithafen marka kötülüyor abi.
 
KS
Dark-Man

Dark-Man

Kilopat
Katılım
18 Ocak 2015
Mesajlar
1.952
Çözümler
1
Yer
Adana
Aydın Kırıcı Konu gereksiz ise mesaj atmazsınız olur biter. Markaları iyi kötü diye nitelendirmek yanlış olmaz. Evet her kartın teklediği yerler vardır ancak Zotac 3 tekliyorsa Gigabayte 2 tekler Asus 1 tekler. Forumda onlarca HIS onlarca Axle kullanmış insanlar olduğuna eminim. Konuyu tek gereksiz bulan sizsiniz.

@Adion Ben Palit markasına oy verdim denemek için ancak verdiğim oyu geri alamıyorum. Lütfen siz geri alır mısınız?
 

er36po

Kilopat
Katılım
11 Kasım 2013
Mesajlar
4.361
Makaleler
9
Yer
Kars/ Ordu
@Tristan23, evet haklısınız... galiba markaya biraz fazla acımasız davrandım, ama emin olun o sözünü ettiğim model beni gerçekten hayal kırıklığına ve gereksiz masrafa sokmuştu.
O 2 kartı da satmadım. Sebebi ise memnun olmadığım bir kartı satıp da başkasını mağdur etmek istemedim. Yani anlayacağınız 2 kartı da hediye ettim. (Birisini DH'de bir arkadaşa diğerini de burda bi kişiye hediye ettim)

Asus'un servis rezilliği Türkiye'ye has...
Önceki Çizgi elektronik'te de aynı rezillik vardı. Umarım bunları Niyazi bey duymaz.
 
KS
Dark-Man

Dark-Man

Kilopat
Katılım
18 Ocak 2015
Mesajlar
1.952
Çözümler
1
Yer
Adana
er36po Keşke bana hediye etseydiniz. Şu anda anakarttan görüntü alıyorum. :)

Beyler gördüğüm kadarıyla Sapphire en çok oy alan kart. Sapphire'nin HD 5770 Vapor-x modelini kullandım gerek soğutma olsun gerek performans olsun çok memnun kalmıştım. Ancak en çok oyu Sapphire almış.
 
Katılım
15 Eylül 2014
Mesajlar
5.224
Makaleler
7
Çözümler
1
Yer
Gotham City / U.S
Her markanın kendine has kitlesi var ve hepsinin kötü zamanları olmuştur. Şöyle söyliyim Sapphire ucuz kart üretmezse nasıl alacaksın? Kaliteli bileşenlerle üretse düşük bütçesi olan kitle ne yapacak? Örnek adamın 650 lirası var gidip Sapphire R9 285 mi alsın yoksa Asus veya MSI R9 270X mi? Her kartın iyi veya kötü yanı vardır.
 
Yukarı