En kolay nasıl yazılım öğrenilir?

Tragers

Decapat
Daha fazla  
Yazılım nasıl ögrenebilirim en kolay ve ne kullanmalıyım? Ücretsiz egitim alabilir miyim ve meslek ne yapabilirim, nasıl başlarım acaba?

Udacity kullanabilirsin, geçenlerde araştırırken karşıma çıkmıştı çoğu kişi iyi olduğunu söylüyor ama ücretli mi bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazılım nasıl ögrenebilirim en kolay ve ne kullanmalıyım? Ücretsiz egitim alabilir miyim ve meslek ne yapabilirim, nasıl başlarım acaba?

Kolay diye bir şey yok. Çocuk oyuncağımı sandın? Yazılım öğrenmek öyle 1 aylık bir şey değil. Adam gibi 0'dan başlıyorsan Python ile basla. Algoritma öğren. Projeler geliştir. Bunları da kolay yoldan yapmayı bekleme. YouTube'dan eğitim videoları izle.
Hangi alanda giymek istiyorsun? Mobil, web gibi.

Araştırarak ve yeni yeni şeyler öğrenerek. Önce programlama ve yazılım nedir gibi direkt alt yapıdan başlayabilirsin. Altta Ankara Üniversitesine ait bilg müh 1. sınıf açık kaynaklarını bırakayım.
@nkadem: Tüm dersler

Temel kısımlar için attığım linkte yer alan Introduction to Computer Science dersine bakabilirsin.
Ayrıca CS50 youtube kanalı da çok güzel bir kaynak.

Kolay diye bir şey yok. Çocuk oyuncağımı sandın? Yazılım öğrenmek öyle 1 aylık bir şey değil. Adam gibi 0'dan başlıyorsan Python ile basla. Algoritma öğren. Projeler geliştir. Bunları da kolay yoldan yapmayı bekleme. YouTube'dan eğitim videoları izle.
Hangi alanda giymek istiyorsun? Mobil, web gibi.
Hem katılıyorum hem katılmıyorum. İlk dediğin şeyler doğru ama Python yanlış.

Yıllar yıllar uğraşan var yazılım çok geniş bir programdır. Her gün en az 2-3 saat bununla uğraşmalı kendi projelerinizi yapmalısınız. İş konusunda Türkiyede değil Avrupa'da iş bulabileceğiniz bir meslektir. Üniversiteye hazırlanıyorsaniz yazılım mühendisliği veya bilgisayar bölümü seçin.

Doğru. Python ile algoritma mi öğrenilir? Yanlış bilgi verdim. C ile başlanabilir o zaman. Hem algoritma daha iyi öğrenilir ya da C#.
Yine yanlış diyorsunuz. Olay kişinin hangi dal ile ilgileneceği. Tamam algoritma önemli ama Web istiyorsa JavaScript ile de öğrenebilir yani. Hem de algoritması iyi olan birisi yazılım da iyi olacak diye bir kaide yok.

Doğru. Python ile algoritma mi öğrenilir? Yanlış bilgi verdim. C ile başlanabilir o zaman. Hem algoritma daha iyi öğrenilir ya da C#.

C# kullanılabilir bir dil yazılımda popüler bir dildir. Ayrıca yazan arkadaşın İngilizcesinin de iyi olması lazım. İngilizcesi kötü ise kendisini geliştirmeli yazılım dillerinin çoğu İngilizce.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı