En kolay programlama dilleri nelerdir?

Kolay dil yokur. Hangi dili ne seviyede bildiğinize ve ne gibi kod kalıpları bildiğinize göre değişir.

Kolay dilden çok spesifik alanlar için özelleşmiş diller vardır. Kolay dil değil, uğraşmak istediğiniz alanla alakalı ve önemli olan dili öğrenmek en önemlisidir.

Neye göre? :)

Bu en kolay tanımı neye göre yapılıyor bilmiyordum. Hani öğrenmeye başlamak için önerirdim ama en kolay demek doğru deği bana göre. Özellikle de ana uğraş alanı olan makine öğrenmesi kısmı.

@Dengesiz Kokarca siz ne yapmak istiyorsunuz o önemli burada. Python yazımı açısından daha kolay ama tutupta bir mobil uygulama yapmak isterseniz başınıza iş alırsınız. Go öğrendiniz diyelimki, sizin işinize yarayacak mı?

Dediğim gibi dilden çok ne yapmak istediğiniz önemli. Mesela oyun ya da mobil uygulama yapmak istiyorsunuzdur, o zaman uygun diller sıralanabilir ama direkt "En kolay dil" sorusu bence mantıklı değil.

Python deyip kaçanlar gelmeden diyecektim ama çoktan gelmişler.
Verilecek cevabı "İbrahim Zdemir" vermiş.

Şöyle yapalım. Cevap X olsun. X ile ne yapacaksınız? Bu sorunun cevabına göre X değişebilir. X sabit bir şey bile olmayabilir. Birden fazla dili içeren bir çeşit liste düşünebilirsin. Söyleyeceğin alanda düzgünce kullanılabilen birkaç dil olabilir. Bu yüzden lütfen, önce soruya cevap ver.

Yeni konular

Geri
Yukarı