En Kullanışlı Ve Güvenilir Anti Virüs Hangisidir?

En Kullanışlı Ve Güvenilir Anti Virüs Sizin İçin Hangisidir ?

• Kaspersky

Oy: 44 72,1%
  • Avira

Oy: 1 1,6%
  • Norton

Oy: 7 11,5%
  • McAfee

Oy: 2 3,3%
  • AVG

• Avast

Oy: 3 4,9%
  • Panda Antivirus

• Oy verenlerin toplamı
    61
Olağan bir durum. Her yazılımda açık olabilir. Kapatıldığına göre sorun yok.
Paylaştığım haber kaynaklarının konu içeriğini bıraktım, başlıklarını bile okumamışsınız herhalde. Ama eklediğim Kaspersky forumundaki tartışmaları içeren konunun başlığını okumuşsunuz. Belki Türkçe olmadığı içindir diyeceğim ama çeviride iş görebilirdi.

Keşke Türkiye'deki çoğu insanın düşüncesi sizin ki gibi olmasaydı. Maalesef böyle. Dünya ise böyle;

Screenshot_2019-08-19 Kaspersky AV injected unique ID that allowed sites to track users, even ...png

Bu arada benden yanıt almak istemiyorsanız mesajlarıma alıntı yapmayabilirsiniz. Aksi halde yanıt vereceğim.

Abartılacak kadar şeytani bir şirket olduğunu düşünmüyorum. Amerika'nın Rus güvenlik yazılımından haklı bir şekilde çekinmesinden dolayı 💩 atma çabası olabilir.

Gizliliğe önem veren birinin ilk başta Windows kullanmasını anlamıyorum zaten. Windows sizin verilerinizi paşa paşa alıyor her türlü :D

Herkes kendi fikrini yazabilir tabii ki ama telemetry ayrı bir konudur.

Durumun Amerika'nın Kaspersky'den çekinmesiyle bir alakası yok. Aşağıdaki örneklerde gördüğümüz gibi.

Dutch government to phase out use of Kaspersky anti-virus software

Dutch government enforces the ban on Kaspersky's software | tellerreport.com

+

EU Claims Kaspersky Lab Software 'Confirmed as Malicious'

Kanıt konusu:

Screenshot_2019-08-19 EU Claims Kaspersky Lab Software 'Confirmed as Malicious'.png

Demek ki ABD iyi kanıtlar sunmuş ki, Kaspersky'nin ban olaylarının sonu gelmiyor.

Üstteki mesajımda da kaynak olarak paylaştığım, bu durumu ortaya çıkartan siteye bakarsanız Amerikan sitesi olmadığını veya kişinin Amerikalı olmadığını görmüş olursunuz. Ars Technica gibi İnternet medyasındaki büyük bir kuruluş bu durumun haberini yaptığı, yaydığı için onu ekstra paylaştım. Bir ekstra daha paylaşayım.

Forbes: Warning: A Security Flaw In Kaspersky AntiVirus Lets Hackers Spy Users Online, Millions At Risk

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı