En Mantıklı Android Cihaz?

Ben şuan iPhone 5 kullanıyorum memunum gayet güzel ios androide nazaran daha sevdiğim stabil ve kaliteli bir işletim sistemi. Ama işe "Ben yazılıma mı donanıma mı para veriyorum?" diye bir soruyla yaklaşınca akla android cihazlar geliyor hemen. Aslında iphone 6 alacaktım ama 4.7 inç a8 işlemci falan güzel ama full hd değil, belleği az, pahalı gibi bir sürü etken karşıma dikiliyor ve neden android almıyorsun mis gibi diyorlar. Bende diyorum ki aynen öyle sonuçta ben iphone6 yada iphone6 plusı 16gb almayacağım e 6 full hd bile değil pilide az ben 6 plus alayım o zaman e oda 3000 lira. Aaa bakın ne buldum 2/3 fiyatına asla bu arkadaşları aratmayacak bir sürü telefon ve hafızaları artırılabilen, pilleri uzun ömürlü ve daha donanımlı cihazlar bunlar. Bende Türkiye koşullarında iphone6 plusa verilecek paraya değmeyeceği için sizden bana tavsiyede bulunmanızı istiyorum. Gerek deneyim gerekse incelemelerinize göre açıklama ile birlikte şu şu telefonu al derseniz sevinirim.
Benim aklımda G3 yatıyor ancak daha premium oldukları içinde htc ile sonyde bir köşede. Ve hala iphone 6 plusta bir seçenek.
  • LG G3
  • Xperia Z3
  • iphone 6 plus
  • Htc one M8

iPhone 5'ten çok memnunum zaten ama hafızası az yani ios 8 yükleyecekken tüm uygulamaları sildim yani sonra tekrar yükledim. Androidte hafıza artırma olayı hoşuma gidiyor ve parasını hak edecek donanım almak istiyorum. Sizce beklemem gereken bir zaman var mı sizce iphone 5 ile idare et şu zaman şunu al falan dediğiniz?

Şu an Android cihazlarda beklenecek bir durum yok alacaksanız şimdi de alsanız bir şey fark etmez.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer iPhone'un akıcılığını beğeniyorsan Android yerine Windows Phone almanı tavsiye ederim.

Şu an en iyi WP cihaz olan Lumia 930 donanım, tasarım ve kamera açısından çok üst düzeyde.
620 TL'lik Lumia 720 de menüde kasma görmezken arkadaşımın G3'ünde gördüm yani Android hiçbir zaman iOS ve WP'nin akıcılığına ulaşamaz.

Şu an Android cihazlarda beklenecek bir durum yok alacaksanız şimdide alsanız bişey farketmez.
Bana da öyle geldi yarın bir gezeceğim teknoloji marketlerini. En hoşuma gidende karar kılacağım yada iphone 5 ile idare dip yazın başında Amerika'ya gittiğimde o zaman büyük ihtimalle iphone 6 plus alacağım hepiniz çok sağ olun :).

Kesinlikle htc one m8 öneririm. Lg g3'ün ekranı daha fazla şarj yemekten başka işe yaramıyor bence. Ekranı iphone ekranı kadar parlak değil, renkleri amoled kadar canlı değil.
Bence de 4k olması dışında çok kaliteli bir görüntü ile karşılaşmadım. Birazda karanlık bir stant'ta inceledim amoled ve iphone renklerini tutmuyor gibi htc m8'i de yarın inceleyeceğim.

Eğer iPhone'un akıcılığını beğeniyorsan Android yerine Windows Phone almanı tavsiye ederim.

Şu an en iyi WP cihaz olan Lumia 930 donanım, tasarım ve kamera açısından çok üst düzeyde.
620 TL'lik Lumia 720 de menüde kasma görmezken arkadaşımın G3'ünde gördüm yani Android hiçbir zaman iOS ve WP'nin akıcılığına ulaşamaz.
WP düşünmüyorum maalesef. Ios benimde favorim ama alınabilir düzeydeki cihaz olan 6 plus'ın bu kadar pahalı olması cebe dokunuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok güzel açıklamışsınız, "Donanım mı, yazılım mı" olayını. :) Bende ıPhone'larda bunları sevmem. Yazdığınız telefonların hakkında bir şeyler söylemek gerekirse, biraz görüşlerimi aktarayım. Konu Android cihaz ile ilgili bana göre, bu yüzden ıPhone 6 Plus'ı bu konuya dahil etmeyeceğim.

Lg G3. Çok zarif ve masada durduğunda kendine baktıran bir telefon. Ekranı o kadar keskin hatlara sahip ki... Bilmiyorum kullanma deneyiminiz oldu mu fakat gerçekten çok keskin. Fotoğraf filan muhteşem gözüküyor. Ayrıca g2'ye nazaran, arayüzdeki değişiklikler benim çok hoşuma gitti. Daha ciddi bir telefon olmuş gibi gösteriyor kendini. Kamera konusuna zaten değinmeye gerek var mı bilmiyorum, lazer otofocus'u çok güzel çalışıyor. Knock kod vb. özellikler bana göre kullanılabilir, işlevli özellikler. Tabii burada 2k ekrandan ve inç başına 500 civarı pixel'den bahsediyoruz, sağlam bir bataryaya ihtiyaç var. Burada da kapağın açılması beni çok mutlu ediyor çünkü önceden de çift bataryalı telefon kullanmıştım. 100 Tl gibi bir fiyata idare eder düzeyde bir batarya bulunabiliyor G3'e. Bu sayede 2 gün ve hatta 3 gün gidiyor bataryası. Sentetik testler filan bunlara gerek yok, telefon dediğin eline aldığında hangisiyse o dur.

Bu kadar uzun yazdım çünkü benim tercihim G3 ve bende ileride bir gün G3, 32 gb almak istiyorum :)

Z3 ve One m8'e gelirsek:

Z3'de, compact modeli daha hoşuma gidiyor açıkçası. Kullanımı kolay ve tasarım harikası gibi geliyor bana. Ama G3'e göre daha bir arka planda kalıyor :) Bir de Sony, neredeyse aynı anda 2 tane Z model amiral gemisi duyuracak... Z2 den sonra Z3 lansmanı benim için çok çabuk oldu ve şaşırdım. Bu yüzden, alındığında yeni modeller gelir diye korkmuyorum değil. Suya dayanıklılık zaten başından beri Z serisini öne çıkaran özelliklerden biri ama eğer işimiz veya bulunduğumuz ortam buna çok yatkın değilse, gerek var mı bilemiyorum. Şahsen gerek duymam. Çok kez yağmurda da telefon kullandım, ama bir şey olmadı. Suya da düşürdüm, yine bir şey olmadı :)

One m8. Tam bir VIP telefon. Elde oturuşu filan kendini belli ediyor. Ama o kapesitatif tuşlar niye yok arkadaş ? Hapörleri çok sağlam olan ve bu yüzden alttan üstten boşluk bulunan bir telefon. Bana göre tasarımı çok kötüleyen, bozan bir yapı. Ama bir de HTC'nin arayüzü var ki bir zamanlar en hızlı android telefonları yaparlardı. Bilen bilir. Zaten bu telefon sentetik testlerde bu yüzden üst seviyeye oynar. 2500 Tl fiyatı değişti mi bilemiyorum, değiştiyse affola ama ben o kadar para veremezdim açıkçası. Metal de olsa, buna bir silikon vesaire kılıf takacağız. Takmayalım da çizik mi dursun ? Metal olmanın ne anlamı kaldı :)

Toparlıyayım. Başlıca bu modellerde "Aklıma ilk gelen kendi düşüncelerimi" yazdım. Hepsini kısa süreli kullanma deneyimlerim oldu. Dediğim gibi benim tercihim G3 çünkü verdiğim parayı en sağlam karşılayan telefon o gibi geliyor. Sd kart desteği, batarya değiştirebilirliği, sade arayüzü, çerçevenin mümkün olduğunca küçük tutulması ve büyük ekran deneyimi şahsen beni etkileyen ve onu diğerlerinden ayıran özellikleri. Umarım yardımcı olur.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı