En performanslı işletim sistemi hangisi?

En hızlı en performanslı işletim sistemi

• Linux

• Windows

• MacOS

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

Erenla

Hectopat
Makaleler
9
Genel olarak en hızlısı, en performanslısı hangisi? Sadece oyun tarayıcı değil, hepsinde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun oynayacaksanız Windows. Neredeyse her oyun Windows'a çıkarken çok azı diğerlerine çıkıyor. Emülatör kullanmak ise çok düşük performans veriyor.

MacOS daha çok iş için yapılmış bir işletim sistemi, Linux programlara destek sunmayabiliyor, Windows ise programlara destek sunabildiği için ve çeşitli işlemler ile kullanılabildiği için bence aralarında en performanslısı Windows.

Kernelin ham halini çalıştırıp kullanamayız, bize bir işletim sistemi gerek. 😃 Kimseye öğretemedik bunu.

Rica etsem Linux'u GNU/Linux olarak değiştirebilir misiniz?
Windows rahatlık, alışkanlık ve çeşitliliktir.
Benim için GNU/Linux rahatlık, alışkanlık ve çeşitliliktir. Yeter ki Enter tuşunuz olsun.

Ekran Görüntüsü - 2021-04-28 14-30-51.png

İllede arayüz mü istiyorsun? Buyur:

Ekran görüntüsü 2021-04-28 14-31-32.png
Ekran görüntüsü 2021-04-28 14-31-35.png

Son düzenleme:
Ben Linux tercih ediyorum hocalarım tabii ki de bu size göre değişebilir ben fazla oyun oyanayan biri değilimdir. PC bayağı eski 10 15 senelik Windows 7 kullanıyordum. 4 GB RAM 3.00 GHz işlemci Radeon 2600 Pro ekran kartı sistemim vardı Windows 7 de aşırı kasıyor Chrome da dolaşırken sürekli donuyor yeni format atmama rağmen YouTube da donuyor video izlenmiyordu önüme sürekli Windows 7 etkinleştirin yazısı geliyordu. Her neyse Linux ile tanıştım Kali Linux Dual Boot ile kurdum beklentim düşüktü ama Linux neymiş öyle aşırı hızlı YouTube da video izlenebiliyor. Firefox da aşırı hızlı aşırı kullanışlı çok özgün bir işletim sistemi diyeceğim Windows bana göre donan ve sürekli hata veren işletim sistemi gibi gelmiştir driver sorunu var bir de Linux kendisi driverları otomatik yüklüyor who am i filminde bir sahnede bu çocuklar Windows gibi açılması zaman alıyor şeklinde bir sahne vardı. İnternette hangi işletim sistemi daha hızlı şeklinde aratırsanız arkadaşlar macOS Linux Windows karşılaştırılmasında kimin kazandığını görebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı