En sağlıklı su üreten su arıtma cihazı nedir?

cezweb

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, birkaç gündür su arıtma cihazı almayı planlıyorum fakat internetteki araştırmalarım sonucunda, birçok ürün ve marka olduğunu fark ettim. Farklı farklı, hiç bilgim olmadığı bir konu. Siz kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız hangisini neden kullanıyorsunuz? Yardımcı olursanız sevinirim. Bu fiyatlar arasındaki uçurumun sebebi nedir? Bilen varsa yardımcı olursa sevinirim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, birkaç gündür su arıtma cihazı almayı planlıyorum fakat internetteki araştırmalarım sonucunda, birçok ürün ve marka olduğunu fark ettim. Farklı farklı, hiç bilgim olmadığı bir konu. Siz kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız hangisini neden kullanıyorsunuz? Yardımcı olursanız sevinirim. Bu fiyatlar arasındaki uçurumun sebebi nedir? Bilen varsa yardımcı olursa sevinirim. Teşekkürler.

Bence Brita akıllı sürahi.

Değerli Fikirleriniz için Çok teşekkür ediyorum öncelikle, Fakat şuan internette araştırıyorum. Su ile alakalı yazılan makalelerden bir iki tanesini okudum, en önemli konulardan biri nsf belgesi olduğunu görüyorum. Dünya sağlık örgütü onayı gibi birşey. buna dikkat edin diyorlar. fakat sonra hangi su arıtma sitesine girdiysem hepsinde nsf görünüyor allak bullak oldu kafam 10 aşamalı 11 aşamalı gittikçe gidiyor. :/

Puretronwater'ı tavsiye ederim. Omnipure filtreleri, Biocera alkali filtresi ve Filmtec membran kullanılan modelleri mevcut piyasanın en iyileri, bunlar dışında yine kullandıkları kaliteli markalar mevcut lakin en iyisinin de iyisini alsanız kimileri beğeniyor kimileri beğenmiyor filtrelenen suyu, ama markayı öneririm kullandıkları ürünler sertifikalı orjinal markalar.

Aşama olarak çok uzatmaya da gerek yok bölgenizde ki suya göre özellikler Türkiye de sular genellikle kireçli olduğu için kaliteli membran tercih etmek önemlidir, su yolunda pek çok istenmeyen kimyasallar, ağır metaller gibi şeyler mevcuttur ilk olarak sediment filtreye dikkat etmelisiniz burada tercihen 1 mikron sediment filtre yeterlidir dilerseniz öncesinde 5 mikron sediment filtre de takabilirsiniz, sonrasında kömür filtreler geliyor ilk aktif karbon bir filtre sonrasında da CTO blok karbon filtre kullanabilirsiniz, bundan sonra da membran filtre takabilirsiniz benim için en önemli yer burası su buradan sonra depoya gidiyor ne kadar kaliteli kullanır iseniz o kadar iyi bir su elde edersiniz, sonrasında da tatlandırıcı bir filtre alabilirsiniz, alkali filtreye pek gerek duymadım kullanıp mutlu olan da var mutlu olmayan da, çıkış suyunu turnusol kağıdı ile ölçtüm tahminen 7,50-8,50 bir Ph yakaladım.

Son düzenleme:
Puretronwater'ı tavsiye ederim. Omnipure filtreleri, biocera alkali filtresi ve filmtec membran kullanılan modelleri mevcut piyasanın en iyileri, bunlar dışında yine kullandıkları kaliteli markalar mevcut lakin en iyisinin de iyisini alsanız kimileri beğeniyor kimileri beğenmiyor filtrelenen suyu, ama markayı öneririm kullandıkları ürünler sertifikalı orijinal markalar.

Aşama olarak çok uzatmaya da gerek yok bölgenizde ki suya göre özellikler Türkiye de sular genellikle kireçli olduğu için kaliteli membran tercih etmek önemlidir, su yolunda pek çok istenmeyen kimyasallar, ağır metaller gibi şeyler mevcuttur ilk olarak sediment filtreye dikkat etmelisiniz burada tercihen 1 mikron sediment filtre yeterlidir dilerseniz öncesinde 5 mikron sediment filtre de takabilirsiniz, sonrasında kömür filtreler geliyor ilk aktif karbon bir filtre sonrasında da cto blok karbon filtre kullanabilirsiniz, bundan sonra da membran filtre takabilirsiniz benim için en önemli yer burası su buradan sonra depoya gidiyor ne kadar kaliteli kullanır iseniz o kadar iyi bir su elde edersiniz, sonrasında da tatlandırıcı bir filtre alabilirsiniz, alkali filtreye pek gerek duymadım kullanıp mutlu olan da var mutlu olmayan da, çıkış suyunu turnusol kağıdı ile ölçtüm tahminen 7, 50-8, 50 bir ph yakaladım.

Yorumun için teşekkür ederim fakat fiyatları inceledim maksimum bütçe 1500 tlsöylediğin kombinasyon 2 bin TL civarında:/birkaç marka daha inceleyip karar vereceğim.

Ben 10 yıla yakındır waterbox (su kutusu) kullanıyorum. Mutfak için tezgah altı modelini almıştım tezgah üstünde musluğu olan. 5 filtresi var ve 2 yılda bir değişimi oluyor. Tavsiye ederim.

Abicim filtre değişimi için marka ya da site önerisi ya da link atabilir misin? Kararsız kaldım hangi marka alacağım konusunda da.

Yeni konular

Geri
Yukarı