En sevdiğiniz dizi/film

Film olarak The Godfather II ve Taxi Driver.

Dizi olarak Breaking Bad (her sezon gittikçe daha iyi olup karakter keşfi/gelişimini daha iyi işleyen başka dizi görmedim).

Star Wars serisine dair herşey. İzleyeceklere bir tavsiye vereyim, hikaye kronolojisinde izleyin. Özellikle Clone Wars en çok hoşuma giden diziydi. Çizgi film ama grafikler, açılar, karakterler çok güzel modellenmişti. Ve hikaye anlatımı en başarılı oldukları kısımdı. Özellikle, Dave Filoni çok başarılı şeyler yapıyor ve benim dikkatimi çok çeken filmler diziler çıkarıyor.(Avatar, Clone Wars, Mandalorian..). Konu zaten merak uyandırıcı.

Ayrıca bu karşı argüman çetesine bir cevap olarak; Kurosawa'dan da haberim var ancak o hikaye anlatım tarzıyla, o sinematografiyle; böyle bir hikaye kurgusunu birleştirip bunu da çekmek ve ilerletmek, G. Lucas'ın bir meziyeti olduğunun en açık kanıtı. Tartışma konusu dahi kabul etmem.

Neyse, izlemek isteyenler için listeyi Spoiler içine ekliyorum. İyi seyirler...

Episode I: The Phantom Menace (1999) (Çömez Anakin LOL :p)
Episode II: Attack of the Clones (2002)
The Clone Wars Movie
The Clone Wars (2008 to 2014) (Seriyi izlerken Essential Episodes yazıp olmazsa olmaz bölümleri izleyerek kısa zamanda bitirebilirsiniz ama sonra pişman olursunuz :) ) (7. sezon <3)
The Bad Batch (Normalde izlemeyecektim ama seriler bitince Clone Wars'ı arıyorsunuz, o zaman izleniyor.)
Episode III: Revenge of the Sith (2005) ("You underestimate my pawaa..")
Solo (2018)
Star Wars Rebels (2014 to 2018) (Clone Wars'tan sonra alışması biraz sürüyor ama hikayesi çok iyi.. Kesinlikle izlenmeli çünkü son filme ve oyunlara altyapı veriyor... Ayrıca; KENOBIIIAAAAAHHH)
Rogue One (2016) ( Off asıl hikayeye nasıl bağlıyorlar ama var yaa, sinemada izleyenler bilir, "o" sahne geldiğinde bütün salon alkış, küfür, kıyamet... )
Episode IV: A New Hope (1977)
Episode V: The Empire Strikes Back (1980)
Episode VI: The Return of the Jedi (1983)
The Mandalorian (2019 to Present) (This is the way !)
***Star Wars: Resistance (2018 to Present) (İzlemedim ama oyunlarla bağlantılı bir hikayesi vardı diye hatırlıyorum.)
Episode VII: The Force Awakens (2016)
Episode VIII: The Last Jedi (2017)
Episode IX: The Rise of Skywalker (2019)
Star Wars: Forces of Destiny (2017 to Present) (Bunlar 2-4 dakikalık, hikayenin kadınlar üzerinden geçtiği seyirlik videolar, hikayeye yön vermiyor)

Geri
Yukarı