En sevdiğiniz hikayeli oyunlar?

Half-Life serisi.
Metro serisi.
BioShock serisi.
Uncharted serisi.
Last of Us serisi.
Max Payne serisi.
God of War.
Red Dead Redemption serisi.
Skyrim.
Control.
Far Cry (3-4-5 zaten aynı şey sadece biri :D)
AC Origin veya Odyssey ve Valhalla (Origin, Odyssey aşırı benzer olduğundan biri yeterli)
Witcher serisi.
Hades.
Cp2077.

Listeyi daha uzatabilirim. Fakat sorunuzu tam anlayamadım. Sevdiğimiz hikayeli oyunları mı istiyorsunuz yoksa hikayesini sevdiğimiz oyunları mı? Ayrıca ne tarz oyunlardan hoşlanıyorsunuz ve hangi oyunları oynadınız bunları paylaşırsanız daha uygun tavsiyeler verilebilir. Mesela Dead Cells inanılmaz keyif aldığım bağımsız bir oyun, hikayesi var ve kimsenin umurunda değil, şimdi ben bu oyunu listeye eklemeli miyim?

Half-Life serisi.
Metro serisi.
BioShock serisi.
Uncharted serisi.
Last of Us serisi.
Max Payne serisi.
God of War.
Skyrim.
Control.
AC Origin veya Odyssey ve Valhalla (Origin, Odyssey aşırı benzer olduğundan biri yeterli)
Witcher serisi.
Hades.
Cp2077.

Listeyi daha uzatabilirim. Fakat sorunuzu tam anlayamadım. Sevdiğimiz hikayeli oyunları mı istiyorsunuz yoksa hikayesini sevdiğimiz oyunları mı? Ayrıca ne tarz oyunlardan hoşlanıyorsunuz ve hangi oyunları oynadınız bunları paylaşırsanız daha uygun tavsiyeler verilebilir. Mesela Dead Cells inanılmaz keyif aldığım bağımsız bir oyun, hikayesi var ve kimsenin umurunda değil, şimdi ben bu oyunu listeye eklemeli miyim?
Cevabın için teşekkür ederim. Aslında ikisini istiyorum denilebilir. Nasıl oyunlardan hoşlanıyorum sorusuna gelirsek, Dark Souls Serisi, The Last Of Us Serisi, bu tarz oyunları çok severek oynuyorum. Oyun önerilerin için ayrıca teşekkür ederim. ❤️
Half-Life serisi.
Metro serisi.
BioShock serisi.
Uncharted serisi.
Last of Us serisi.
Max Payne serisi.
God of War.
Skyrim.
Control.
Witcher serisi.
Hades.
Cp2077.

Bu arada eklemek isterim, Far Cry 3 çok oynamak istiyordum, aslında hala oynamak istiyorum ama, sence nasıl başlamalıyım? İlk oynadığımda sıkılıp bırakmıştım, oyun sonradan mı zevk veriyor?

Cevabın için teşekkür ederim. Aslında ikisini istiyorum denilebilir. Nasıl oyunlardan hoşlanıyorum sorusuna gelirsek, Dark Souls Serisi, The Last Of Us Serisi, bu tarz oyunları çok severek oynuyorum. Oyun önerilerin için ayrıca teşekkür ederim. ❤️

Bu arada eklemek isterim, Far Cry 3 çok oynamak istiyordum, aslında hala oynamak istiyorum ama, sence nasıl başlamalıyım? İlk oynadığımda sıkılıp bırakmıştım, oyun sonradan mı zevk veriyor?
Far Cry 3 kendi döneminin devrim oyunu şuanda da oynasanız zevk alırsınız ama seriden 1 oyun oynamanız yeterli tavsiyem Far Cry 5'i oynamanız.
Dark Souls serisine ilginiz varsa Jedi Fallen Order'ı da tavsiye edebilirim. Dark Soulsta sona gidebildiyseniz Jedi Fallen Order yavan gelebilir.
Büyük görsel beklentileriniz yoksa Inside oynayabilirsiniz hiç konuşma olmadan çok şey anlatabilen keyifli bir oyun. Oyunun görseli kesinlikle kötü değil bazı gerçekçiliğe önem veren oyuncular beğenmiyor.
Korku oyunlarıyla aranız varsa Dead Space 1-2 yi önerebilirim. Hatta isterseniz 2. oyunu oynayın ama 1. yi oynamayın Electronic Arts 1 hafta 10 gün önce 1. oyunun remake'ini yaptığını duyurdu. Eğer beklemek istemezseniz 1. oyununda hala gideri var hatta hafif kütük yapısı oyunun evrenini daha iyi hissettiriyor.
Batman Arkham oyunlarını oynayabilirsiniz. Serinin en kötü oyunu olarak gösterilen Origin oyunu bile belli bir seviyenin üstündedir. Bir önceki oyununun üstüne yeterince yenilik getiremediği için çok eleştirildi.
Spiderman 2018, Batman Arkham serisinin dövüş mekaniklerini kendisine çok güzel uyarladı ve inanılmaz akıcı, Miles Morales'te aynı şekilde eğlenceli fakat fiyatına göre süresi çok kısa bu yüzden tavsiye etmiyorum.
Middle Earth - Shadow of Mordor oynayabilirsiniz. Aynı dövüş mekaniğinde bu oyun da ama dikkat edin hepsini art arda oynarsanız Far Cry 3-4-5 gibi aynı oyunu tekrar tekrar oynamış gibi olursunuz.

Dying Light, Mafia 2, Hitman: Absolution (Hitman 2 daha iyi ama Absolution'un hikaye anlatım tarzını daha çok sevmiştim), Titanfall 2 (hikayesi çok güzeldi ama hack olayından dolayı çok gıcık oldum, bir türlü online oynayamıyoruz).

Yeni konular

Geri
Yukarı