En sevdiğiniz tablo nedir?

P R O F O U N D

Kilopat
Makaleler
6
Yer
Lillehammer
Daha fazla  
Selam, burayı biraz kültürle şenlendirelim.
En sevdiğimiz tabloyu paylaşalım.
İsterseniz altına tablonun adını, hangi döneme ait olduğunu, ressamın kim olduğunu ve anlamını yazabilirsiniz. Size bağlı.
Ben başlıyorum.

1652694369352.png
Lincoln in Dalivision. 1976 sürrealizm dönemi. Ressam: Salvador Dali.
Uzaktan bakınca Abraham Lincoln'u, yakından bakınca salvador Dali'nin eşi Gala'yı görürsünüz.
Çok zekice bir tablodur.

1652694872591.png
The School of Athens. 1509-1511 yılları arası rönesans dönemi. Ressam: Raphael (Raffaello Sanzio)
Bu tabloda aradığınız her şey var. Atina okulu, klasik antik çağlardan en büyük matematikçileri, filozofları ve bilim adamlarını bir araya getirerek fikirlerini paylaşarak ve birbirlerinden öğrenerek temsil eder. Bu figürlerin hepsi farklı zamanlarda yaşamıştır ama burada tek çatı altında toplanmıştır. Aşağıdaki resme bakarak ne demek istediğimi daha rahat anlarsınız. Çok büyüleyici bir tablodur.

1652695290588.png
Okumak isteyen arkadaşlara linkini bırakayım:

Son düzenleme:
En sevdiğim diyemem ama son zamanlarda Albert Bierstadt'ın tabloları hoşuma gidiyor. Klasik manzara tabloları ama manzara kimin hoşuna gitmez ki? Ayrıca kendisi çoğunlukla Amerika'nın batısı ile ilgili tablolar yaptığı için Red Dead Redemption 2'den Albert Mason havası alıyorum, daha güzel bir his bırakıyor.
Albert Bierstadt.jpg

Selam, burayı biraz kültürle şenlendirelim.
En sevdiğimiz tabloyu paylaşalım.
İsterseniz altına tablonun adını, hangi döneme ait olduğunu, ressamın kim olduğunu ve anlamını yazabilirsiniz. Size bağlı.
Ben başlıyorum.

Eki Görüntüle 1389423
Lincoln in Dalivision. 1976 sürrealizm dönemi. Ressam: Salvador Dali.
Uzaktan bakınca Abraham Lincoln'u, yakından bakınca salvador Dali'nin eşi Gala'yı görürsünüz.
Çok zekice bir tablodur.

Eki Görüntüle 1389428
The School of Athens. 1509-1511 yılları arası rönesans dönemi. Ressam: Raphael (Raffaello Sanzio)
Bu tabloda aradığınız her şey var. Atina okulu, klasik antik çağlardan en büyük matematikçileri, filozofları ve bilim adamlarını bir araya getirerek fikirlerini paylaşarak ve birbirlerinden öğrenerek temsil eder. Bu figürlerin hepsi farklı zamanlarda yaşamıştır ama burada tek çatı altında toplanmıştır. Aşağıdaki resme bakarak ne demek istediğimi daha rahat anlarsınız. Çok büyüleyici bir tablodur.

Eki Görüntüle 1389431
Okumak isteyen arkadaşlara linkini bırakayım:
Osmanlı tablosu

Dosya Ekleri

• 0000852_osmanli-devlet-armasi-altin-varak-tablo.jpeg
    0000852_osmanli-devlet-armasi-altin-varak-tablo.jpeg
    114,8 KB · Görüntüleme: 51

Yeni konular

Geri
Yukarı