En sevmediğiniz araba markası nedir?

VW. Nefret ederim, tok kapı sesi ayağına sorunlu arabalar satmaktan öteye vardıklarını görmedim. Çevremde yer alan çoğu kişi şikayetçi.
Konu açılalı uzun zaman olmuş artık VW değil, kitlesinden de hoşlanmıyorum. Tabii hepsini kast etmiyorum.

Bir kadın veya erkek 10 yıl çalışıp iyi kötü Fransız üreticiden araba alıyor. Bir heves fotoğrafını paylaşıyor. Ardından "bassat" tayfa teneke diye yorumlara iniyor.

Güzel insan, o adamın maddi gücü yerinde olsa Clio mu alır ? Adamın parası buna yetmiş. Hala neden bu araba teneke yazıyorsun ? Alan kişi arabanın kötü olduğunu bilmiyor mu ?

Yapmayın etmeyin, kendinizin maddi imkanlarıyla başkasını kıyaslamayın. 0 bile olsa aldığı arabanın altında bu fiyata şu model "bas bana" alınıyor diye yorum yapmayın.

Artık anlayın şunu. Sorun arabanın kötü olması değil, sorun o insanları kötü arabaya mahkum edenlerde. Siz onun yerine arabayı alanı suçluyorsunuz...

Honda sevmeyen insan da ne bileyim :D Hadi Civic'i sevmeyeni anlarım da insan NSX'ten, Integra'dan, S2000'den nasıl hoşlanmaz yazık günah. Mühendislik harikasi VTEC motorlardan bahsetmiyorum bile.

Ben Opel sevmiyorum. CDTI çok ekonomik ve dayanıklı bir motor olabilir, nispeten güzel tasarımlı bazı modelleri de olabilir (Astra HB'nin 2015 sonrası, Insignia'nın 2017 sonrası modelleri) ama gerçekten spor karakterle örtüşen hiçbir modeli yok hafızamda. Renault bile Renault 5 Turbo gibi bir Group B efsanesiyle aklıma geliyor veya onun halefi Clio V6 Sport ile. Toyota desen Supra, Celica, 2000GT gibi klasik modellere sahip, yakın tarihten GT86 hakeza. Fiat'ın bile 124 Sport Spider'ı ya da ne bileyim Abarth modifikasyonlu Fiat 500 ailesi var.

Opel'in ise Lotus'tan apardığı Speedster dışında akılda kalıcı tek bir modeli bile yok. Group B efsanesi kabul edilen Opel Manta bile çirkin mi çirkin bir otomobil, bu yüzden kimse klasik olarak anmıyor. Lancia Delta, Peugeot 205 Turbo, Renault 5 Turbo'ların yanında kimse adını bile anmaz Manta'nın.

VW: kaç milyon tane araba satıyorsun ve hala bu dayanıksızlıkta satıyorsun ve 4 ay önce alınan passatda küçük işçilik hataları var kaç milyara araba satıyorsun içine bi yedek lastik bile koymuyorsun 4 milyarlık Discover Media ekliyorsun 8 inçlik ekranda navigsayon bile yok

Konu baya eskiymiş neyse muhtemelen yazılmıştır ama bende yazayım.

Kuş cinsi araçlar isimleri yazmaya bile değmez. Göçmen kuşlar gibi yazın ortaya çıkıp kışın kayboluyorlar.Birde Ankara'da yaşıyorsanız felaket.

Geri
Yukarı