En son ne zaman balık ve et ürünleri tükettiniz?

61340

Kilopat
Ben en son ne zaman balık yediğimi hatırlayamayacak kadar Omega 3 eksikliği yaşıyorum. En son kırmızı et 2 ay önce yedim misafirlikte. Beyaz eti dönerle falan sıklıkla yiyorum. Siz?

Somon falan tüketen arkadaşlar ayrıca belirtebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
En son dün kırmızı et yedim, tavuk tarzı beyaz eti de yiyeli 1 hafta falan olmuştur. Balık yemeyi ise sevmem, en son yediğimin üstünden 5-6 ay geçmiştir muhtemelen.

Dün yedim. Sen ben fırsatını bulunca yiyebiliyoruz diye herkes yiyebiliyor demek değil ama. Balık yiyeli biraz oldu. Balık fiyatları düzgün olsa haftada 2-3 kere yemek isterim ama nasip olmuyor işte. Çiftlik balığının bile tanesi 40-50 TL, ve biz bu çiftlik balıklarını Avrupa'ya en çok ihraç eden, üç tarafı denizle çevrili olan bir ülkeyiz aslında. Fakat kendi ülkemizde bir aile akşam yemeğinde levrek yemek istese 100 TL'yi, ailenin yemesine göre 150 TL'yi gözden çıkarmak zorunda.

Dün yedim. Sen ben fırsatını bulunca yiyebiliyoruz diye herkes yiyebiliyor demek değil ama. Balık yiyeli biraz oldu. Balık fiyatları düzgün olsa haftada 2-3 kere yemek isterim ama nasip olmuyor işte. Çiftlik balığının bile tanesi 40-50 TL, ve biz bu çiftlik balıklarını Avrupa'ya en çok ihraç eden, üç tarafı denizle çevrili olan bir ülkeyiz aslında. Fakat kendi ülkemizde bir aile akşam yemeğinde levrek yemek istese 100 TL'yi, ailenin yemesine göre 150 TL'yi gözden çıkarmak zorunda.
Beklediğim yorum geldi işte. 3 Tarafımız denizlerle çevrili fakat dünyada belki bu orana kıyasla en az balık tüketen millet biziz. Cidden yazık.

Yeni konular

Geri
Yukarı