En stabil telefon markaları

Wilson Fisk

Kilopat
Yer
Konya
Daha fazla  
Bu durumu sadece ben mi hissediyorum bilmiyorum. Belki de öyle sanıyorumdur tam emin olamadım. Bazı ürünleri alıp kullanmaya başladıktan sonra zamanla sanki yavaşlıyormuş hissi alıyorum. Bu ürünlere telefonlarda dahil. Mesela bir telefon alıyorum. İlk başlarda gayet hızlı temiz çalışıyorken, zaman ilerledikçe o telefon yavaşlıyor gibi. Bu zamana kadar sadece Android kullandım. Ve Android olarak 2015'te general mobil Discovery ile başladım. Sonrasında Sony Xperia e4, LG G4 stylus, LG G3, Sony Xperia XA1, Huawei P Smart 2019 ve son olarak şu an elimde Samsung Galaxy J2 telefonlarını kullandım. Ve her seferinde kimisinde yavaşlama, kimisinde diğerlerine daha stabil bir kullanım hissettim. Sizce bütün telefonlar arasında uzun kullanımda en stabil kullanımı sağlayan marka hangisi?

Bu durumu sadece ben mi hissediyorum bilmiyorum. Belki de öyle sanıyorumdur tam emin olamadım. Bazı ürünleri alıp kullanmaya başladıktan sonra zamanla sanki yavaşlıyormuş hissi alıyorum. Bu ürünlere telefonlarda dahil. Mesela bir telefon alıyorum. İlk başlarda gayet hızlı temiz çalışıyorken, zaman ilerledikçe o telefon yavaşlıyor gibi. Bu zamana kadar sadece Android kullandım. Ve Android olarak 2015'te general mobil Discovery ile başladım. Sonrasında Sony Xperia e4, LG G4 stylus, LG G3, Sony Xperia XA1, Huawei P Smart 2019 ve son olarak şu an elimde Samsung Galaxy J2 telefonlarını kullandım. Ve her seferinde kimisinde yavaşlama, kimisinde diğerlerine daha stabil bir kullanım hissettim. Sizce bütün telefonlar arasında uzun kullanımda en stabil kullanımı sağlayan marka hangisi?
En stabil çalışan cihazlar genelde iOS işletim sistemi sayesinde Apple iPhone modelleri oluyor. Birçok android cihaz kullandım ama hepsinde dediğin sorun var. Tabi Samsung gibi bazı markalarda bu sorun daha fazla 😀

En stabil çalışan cihazlar genelde iOS işletim sistemi sayesinde Apple iPhone modelleri oluyor. Birçok Android cihaz kullandım ama hepsinde dediğin sorun var. Tabi Samsung gibi bazı markalarda bu sorun daha fazla 😀

iPhone için yapılan uygulamalar, IOS'a özel daha ince ayarlarla yapılıyor, diye bir şey duymuştum. Bundan dolayı mı acaba?

HTC sense bu konuda çok başarı.
Yıllar geçse de yıpranmayan bir arayüz.

HTC hakkında bilgi hiç yok. Çevremde bile kullananı pek görmedim.

Bence özellikleri bakımından Samsung ve Oppo en iyisi.

Bende normalde telefonlara bakarken özelliklere bakıyordum fakat karşılaştırma sitelerinde özelliklere bakarken, kağıt üzerinde özellik bilgilerinde genelde IPhone'lar, diğer telefonlara göre bir tık aşağıda kalıyor. Mesela diğerlerinde RAM 4 GB, IPhone'da 3 GB oluyor ya da diğerlerinde 8 çekirdek, IPhone'da 6 çekirdek oluyor. Bu gibi farklara rağmen IPhone'nin AnTuTu puanları diğer telefonlara nazaran ya hemen hemen aynı seviyede ya da bir tık üzerinde oluyor.

P20 Lite kullanıyorum. Herhangi bir yavaşlama sezmedim 2 yıldır. Ya benim beklentilerim düşük o yüzden ya da harbiden yavaşlamadı.

Dediğin gibi olabilir.
Mesela epey sitesinden çıkış yılı 2015 olan iki telefona baktım. Biri iPhone diğeri Samsung. Aynı dönemde çıkmış olan telefonların bazı özelliklerinde iPhone, Samsung'a göre düşük kalmış. Fakat AnTuTu puanında iPhone daha iyi görünüyor. Bu AnTuTu puanını direkt olarak etkileyen bir özellik var mı?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı