En Ucuz Sigara Fiyatı 40 Liraya Çıkabilir

Çok yanlış bir düşünce. Neo toprak bir kere bu konu hakkında konuşmuştu. Sigara ve alkol pahalılığı yüzünden başka zararlı maddelere yönelen onlarca çocuk varmış, bir şeyi ulaşılmaz yaparak ondan kurtaramazsın.

Oh hadi sigara gitti, bonzai içeyim kafasındaysa bir insan, zaten öncesinde de sağlıklı olmadığı aşikar.

Dediğin ne alaka anlamadım KYK kredisi durumu olmayan öğrenci için zorunluluktur. Sigara kimseye zorunlu değil.
Okuduğunuzdan ne anlıyorsunuz bilmiyorum ama anlamanız gerekenin bu olmadığı aşikar.

Öğrencilerden KYK kredisi almak çok yanlış. Öğrenciler hayata neden borç ile başlıyor?
Haklısınız, diyecek çok şey var da evimde iyiyim. 🙂

Hiç sigara içmedim ancak önce nargile ardından da Alkol'ü bu zamlar sayesinde bıraktım. Bu işi iki farklı yönden ele almak lazım aslında. Eğer ki ekonomik olarak yük olduğunu hissettin ve bırakmak zorunda kaldın ve bunu başarabildiysen kötünün iyisi bir durum. Ancak sigarayı her şeye rağmen bırakamayan birisi için sonuç çok daha kötü, kağıda sarılan her otu içmeye başladı bütçesi elvermeyenler. Özellikle zaten parası olmayan ve ailesinden gizli alıp içen öğrenciler için dehşet verici bir durum. Benim beklentim uzun vadede alternatif ürünlere yönelen kesim ciddi bir sağlık yükünü beraberinde getirecek.

Ne kadar sigara ya da alkol kullanmasına karşı olsam da bu yapılan hareket etik değil.
Olan yine ülkeye olacak millet paraları birleştirip sigarayı yurt dışından alacak.
Ama bazı aklı ermeyen yetkililer "Siz içmeyin diye biz zam yapıyoruz." diyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı