En yakın arkadaşım COVID-19 olmuş

my last mistake

Hectopat
Ne yapmalıyım? Şimdi benim iki çocukluk arkadaşım var. İkisi de müzisyen, bu covid olanla öteki çocukluk arkadaşım kadar kardeşten öte değiliz ama kardeş gibiyiz.

Kendisi müzisyen olduğundan, otellerde falan çalıyor orada kapmış, her hafta sonu içmeye falan çıkarız, birlikteyiz. 10 gün evde karantinada şimdi. Napcam ilk önce ailemi düşünüyorum tabii sonuçta yaşlılar.

En son geçen hafta cumartesi çıktık ama kendisi bekar yaşadığından sürekli içiyor, önceden 110 kiloydu şimdi 80'e düştü. Eskiden kilolu olduğundan zamanında çok kompleks yaptı yemek yemiyor adam, bağışıklık kötü ev de pis sayılır. Bunlar da en büyük etken diye düşünüyorum da.

Asıl mesela bana da gelmiş midir? Ben de hiçbir şey yok aslında şu an ama kendimden değil de annem babam için endişeleniyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Belirtiler var ise test yaptırın. Bu arada geçmiş olsun :) Arkadaşınız bol bol zencefilli çay içsin,veya bağışıklığını güçlendirecek şeyler yesin. Belki hala boğazdadır 15dk'da bir su içsin. İdrar yoluyla atabilme şansı varmış.

Belirtiler var ise test yaptırın. Bu arada geçmiş olsun :) Arkadaşınız bol bol zencefilli çay içsin,veya bağışıklığını güçlendirecek şeyler yesin. Belki hala boğazdadır 15dk'da bir su içsin. İdrar yoluyla atabilme şansı varmış.

Belki hala boğazdadır su içsin derken hahahahahahhah. Belki hala burunda da olabilir burnuna da su çeksin mideye indirsin virüsü bir de asit içti mi tamamdır ya bulduk covidi yenme yolunu. Etrafta okuduklarınıza inanmayın, su ile virüsü taşıyamazsınız.
Benim önerim işe yararlığı çalışmalarla tespit edilmiş C ve D vitamini almanız. Çoğu covid+ kişiler ilk 4 5 günde belirti göstermeye başlıyor, hiç belirti göstermediyseniz virüs sizde varsa bile taşıyıcılığa dönüşmemiş olabilirsiniz. Ailenizden uzak durun, sağlıklı düzenli beslenmeye dikkat edin.

Geri
Yukarı