En yakın arkadaşım ile düzgün sohbet edemiyorum

SeikalR

Decapat
Arkadaşlar, en yakın arkadaşım benim sınıftan arkadaşım. Okulda sohbet ederdik ama bu korona sürecinde pek görüşemedik. Geçen dedi ki gel oyun oynayalım ben de tamam dedim. Ama oyun boyu yaptığım konuşmalar, hareketler bana çok yapmacık geldi. Bildiğin samimi olamıyordum. Sohbet açamıyordum. Gülüyorum sonra ortalık sessizleşiyordu. Özüm gibi olmak istiyorum ama özümde çok vıcık bir insan olduğum için özüm gibi de olmak istemiyordum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim arkadaşlarımın 2 tanesi aynı anda bugün oyun için beni sattı. Sonra niye kafayı yiyiyorum diye soruyorum kendi kendime. Hiçbir zaman unutmayın bu dünyada teksiniz. Ne anneniz ne babanız ne abiniz ablanız.

Arkadaşlar, en yakın arkadaşım benim sınıftan arkadaşım. Okulda sohbet ederdik ama bu korona sürecinde pek görüşemedik. Geçen dedi ki gel oyun oynayalım ben de tamam dedim. Ama oyun boyu yaptığım konuşmalar, hareketler bana çok yapmacık geldi. Bildiğin samimi olamıyordum. Sohbet açamıyordum. Gülüyorum sonra ortalık sessizleşiyordu. Özüm gibi olmak istiyorum ama özümde çok vıcık bir insan olduğum için özüm gibi de olmak istemiyordum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Özün gibi ol. O arkadaşınla hep yapmacık konuşuyorsan onun en yakın arkadaşının olduğunu düşünmüyorum. Kendin gibi arkadaşlar bul. Ciddiysen ciddi cıvıksan cıvık.
Benim arkadaşlarımın 2 tanesi aynı anda bugün oyun için beni sattı. Sonra niye kafayı yiyiyorum diye soruyorum kendi kendime. Hiçbir zaman unutmayın bu dünyada teksiniz. Ne anneniz ne babanız ne abiniz ablanız.

Aynen öyle. Aileniz hariç kimse sizin yanınızda her zaman olmuyor. Ben Minecraft adlı oyun yüzünden çok yakın olmasa da oyun arkadaşımdan dayak yedim. Sebep ise bir ürünü ucuza satmamdı. Bana sataştıktan sonra ben onu evimden kovdum. Okula geldiğimizde boş bir derste dayak yedim. 2, 3 yakın arkadaşın olsun yeter.

Yakın arkadaş dediğin kişiyle konuşurken kendini frenliyorsan, kasıyorsan yakın arkadaşın değildir zaten. Ben yakın arkadaş dediğim kişilerle konuşurken hiçbir konuda çekingenlik etmemeli, "Ulan şöyle desem ne olur" diye düşünmemeliyim.

Arkadaşınızın o gün morali bozuk olabilir. Ondan kaynaklı böyle davraniyorsa birkaç gün alttan alın. Her zaman böyle ise ilişkiyi kes derim çünkü o arkadaştan hayır gelmez. Kafa dengi birisini bulmaya çalış. Gerek sanal gerek gerçekte. Her zaman kendin ol. Misal gidip de kibar davranmaya çalışma. En yakın arkadaşlar birbirlerine ne desen alinmazlar. Bu yüzden yeni birisi bulup kendini özün olarak tanitirsan kafa dengin ise senle arkadaşlık kurar. Eğer değilse zaten senle oyun dahi girmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı