Ender 3 Pro katmanları hatalı basıyor

Nozülü sıkarken heatblock'u pense ile tutup sık. Zaten sıkı diyorsan barrel ile nozül arasında boşluk kalmıştır.

Nozülü heatblock'a sıfırlamadan 1mm kalacak şekilde sık, sonra barreli nozüle iç taraftan değecek şekilde sık. Makineyi çalıştırıp ısıtınca metal genleşeceğinden nozülü gerekiyorsa biraz daha sıkıp öpüştürürsün barrel ile. Güç denemesi yaparsan yeni bir heatblock alman gerekir., alüminyum ve pirince fazla yüklenmemen gerekir.

Son düzenleme:
Nozülü sıkarken Heatblock'u pense ile tutup sık. Zaten sıkı diyorsan barrel ile nozül arasında boşluk kalmıştır.

Nozülü Heatblock'a sıfırlamadan 1mm kalacak şekilde sık, sonra barreli nozüle iç taraftan değecek şekilde sık. Makineyi çalıştırıp ısıtınca metal genleşeceğinden nozülü gerekiyorsa biraz daha sıkıp öpüştürürsün barrel ile. Güç denemesi yaparsan yeni bir heatblock alman gerekir. Alüminyum ve pirince fazla yüklenmemen gerekir.

Dostum bendeki nozzleların dişleri sonuna kadar gitmior tornada dişmi çekmem lazım yoksa nasıl yaparım?

Nozülü Heatblock'a sıfırlamadan 1mm kalacak şekilde sık, sonra barreli nozüle iç taraftan değecek şekilde sık. Makineyi çalıştırıp ısıtınca metal genleşeceğinden nozülü gerekiyorsa biraz daha sıkıp öpüştürürsün barrel ile. Güç denemesi yaparsan yeni bir heatblock alman gerekir. Alüminyum ve pirince fazla yüklenmemen gerekir.

Nozülü sıkınca ne kadar boşluk kalıyor?

Nozülü sıkınca ne kadar boşluk kalıyor?
0.2 0.3 arası

barrel derken ptfe boruyumu diyorsun acaba ?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kırmızı parça.

0.2mm kalıyorsa zaten dediğimi yapmamış oluyorsun.

Dediğini yaptım ve gittiği yere kadar sıktım şimdi cihazı ısıtıp biraz daha sıkıcam.

Dosya Ekleri

• 20221129_210433.jpg
    20221129_210433.jpg
    82,5 KB · Görüntüleme: 23
Ben gittiği yere kadar sık demedim. Orada 1Cm'ye yakın boşluk var.

Kullandığın nozül ender 3 serisi nozüle benzemiyor, dişli kısmı çok uzun gibi.

Bir tane dediğin gibi var diğerleri hep uzun ekteki kendi üstünden çıkan fakat pek iyi durumda değil gibi. Takayım mı bunu?

Elimde 2 tane temiz var ama bunlar olur mu?

olur o zaman bunlar

Dosya Ekleri

• 20221129_211208.jpg
    20221129_211208.jpg
    70 KB · Görüntüleme: 25
  • 20221129_211429.jpg
    20221129_211429.jpg
    83,3 KB · Görüntüleme: 22
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kırmızı parça.

0.2mm kalıyorsa zaten dediğimi yapmamış oluyorsun.

Buradaki kırmızı parça bende zaten sonuna kadar sıkılı daha da açılmıyor zaten kenetlenmiş sanki.

Geri
Yukarı