Ender 3V2 Extruder itmeyi bırakıyor

3Dshopping

Picopat
Daha fazla  
Ender 3V2 cihazım sürekli yoğun olarak kullanmama rağmen arada bir tıkanma ve kalibrasyon haricinde hiçbir sorun vermeden çalışıyordu. Geçen gün cihazı başlattığım da extruder motorunun dönmediğini fark ettim. Bozuk olduğunu düşündüm ama tekrar kapatıp açtığımda 4 5 katman yazdırıp sonra durduğunu fark ettim. Elime extruderı dönderdiğim zaman filament çok rahat sıkışıyor normalde baskı sırasında elimde extruderı döneremem gerekiyor ama extruder motoru sanki disabblestepper konumunda gibi rahatlıkla elimle dönebiliyordu. Umarım anlatabilmişimdir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eksen motorundan birini takıp deneyebilirsin. 4-5 katmandan sonraki ifadelerin pek açık değil, editlersen daha iyi olabilir.
genelde şöyle baskıya başlamadan önce sol tarafa attığı çizgiyi çekip itmeyi bırakıyor bazen 4 5 katman çizip bırakıyor bazen de baskıyı bitiriyor

Eksen motorundan birini takıp deneyebilirsin. 4-5 katmandan sonraki ifadelerin pek açık değil, editlersen daha iyi olabilir.
Hocam başka bi ender3v2 den motor aldım taktım o da aynısı extruder motoru bi bönüyor bi dönmüyor sanırımı sürücüsü bozuk nasıl tamir ettirebilirim hangi parçayı değiştireblirim

Son düzenleme:
Herhangi bir temassızlık olabilir mi?
Makinende başka motorun kablosunu anakarttaki yuvasından çıkarıp ext. motorunun yuvasına takıp test ettin mi?
Ext. motorunun anakarttaki yuvasının lehimlerini kontrol ettin mi?

Bunları da yaptım diyorsan firmware güncellemesi yap.

O şekilde de olmuyorsa anakarta müdahale anlamında bilgim yok, satıcıların çalıştığı tamirciler vardır, onlarla temasa geçmen işlerini hızlandırır.

Geri
Yukarı