Endodonti (Kanal Tedavisi) Aşamaları

torresinho

Hectopat
Yarın Endodonti bölümüne randevum var. İlk kez gideceğim bu bölüme. Diş doktorum gitmemi önerdi. İlk gidişte sadece muayene mi yapılıyor yoksa direkt olarak tedaviye mi geçiliyor. Basit bi soru belki ama şuan çok merak içerisindeyim.

Çoktan muayene olmuşşunuzdur ama genede yazayım :). Önce muayene yapılır. Dişin durumuna göre tek seans, 2 veya 3 seans olabilir. Doktorunuz ne kadar tecrübeli ve ilgiliyse o kadar az acı çekersiniz. Acıtan tek tarafı sinirlerin yakılması.

Çoktan muayene olmuşşunuzdur ama genede yazayım :). Önce muayene yapılır. Dişin durumuna göre tek seans, 2 veya 3 seans olabilir. Doktorunuz ne kadar tecrübeli ve ilgiliyse o kadar az acı çekersiniz. Acıtan tek tarafı sinirlerin yakılması.
Oldum ve şimdi eve geldim:). Direkt olarak işleme geçildi. Ama işlem sırasında şükür hiçbir ağrı sızı hissetmedim. Gayet güzeldi. Fakat diş dibinde kanama olabileceğinden metal dolgu yapıldı. O kafamı çok kurcaladı. Tek sıkıntı o idi diyebilirim.

2 hafta önce bende yaptırdım ilk yaptığında geçici dolgu yaptı haftaya tekrar gel dedi. Geçen perşembe gittim kanala soktukları çubukları değiştirdi yeniden ilaç sürüp yine geçici dolgu yaptılar. Bu perşembe tekrar gideceğim bakalım ne olacak. İlk yaptığı geçici dolgudan sonra hiç ağrı hissetmedim ama 2. geçici dolgudan sonra hafif ağrı var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı