Enes Batur Başarılı mı?

LeViAcKeRMaN

Megapat
Yer
KaPTaN LeVi
Herkes Enes Batur çok başarılı diye konuşuyor. 2013 beri video yüklüyor, bu videolar en az 15 dakika, bunları editlemek en az 1 saat, her gün video yüklüyor gibi konular dönüyor ve gülüyorum. Enes Batur ne zaman videolarına yorum yapsam Enes Batur kitlesi bana hakaret ediyor yorumlarda.:LOL: Enes abi ne olur video at falan yazıyorlar. Çok ilginç. 9 yaşında çocuklar internete ulaşabiliyor.

Ben 8 yaşındayken cedric izlerdim. Hayat 8 yaşındayken güzeldir diye sözü vardı. Kartondan araba yapardım. Sek sek oynardık, aylık oynardık, geceleri karanlıkta saklambaç oynardık, okuldan geldiğimiz gibi direkt dışarı çıkardık akşama kadar oynardık. Kartlar olurdu onlarla oynardık biriktirip set yapmaya çalışırdık. Bayramlarda ev ev dolaşıp şeker toplardık bunların hiç birini tek yapmazdık. Dostlarımız olurdu evlerinde film izleyip oyun oynardık. Benim annem çalışıyordu o zaman ben diğer dostlarımın evlerine giderdim sürekli. Sıkılmazdık. Telefon nedir bilmezdim veya PC. Ben PC 3 sınıfta görmüştüm o da PC kursunda. O da paralıydı gidemedim. Gitmekte istemedim saten. Zillere basar kaçardık. Top bir yere düşerdi oranın sahibi de yaşlı uyuz birisi olurdu o topu oradan almanın verdiği zorluk ve sonundaki başarı duygusu bizi tatmin ederdi. Çok basit mermer taşların üstünde yokuş aşağı kayardık pantolonlarımız yırtılırdı umursamazdık. Bisiklet binerdik bazı arkadaşlarımız yoktu önümüze alırdık yada birkaç tur onlara da verirdik. Paylaşmak vardı. Borular vardı bir ara baya ilgi çekiyordu. Bantla falan yapıyorduk kağıt atıyorduk tam adı aklıma gelmedi. :D Dürbün falan yapardık. Daha aklıma gelmeyen birçok şey. Şimdiki çocuklar sokakta top oynamak yerine Lionel Messi oynuyorlar.

Enes Batur bu çocuklara ne katıyor?

Öncelikle, Enes Batur'u çok seven ya da izleyen birisi değilim ancak yaptıklarına da aşırı saygım vardır.

Sizin de örnek verdiğiniz Cedric ya da gerçek hayat şeylerini yapmak için daha kapsamlı bilgiye sahip olması lazım ve tek başına bu iş olmaz.

İkinci olaraksa, genelde youtuber olmanın kolay olduğundan bahsedilir, ki yapanlar bilir durum öyle değil. Elbette gerçek çalışmaya benzemeyebilir ama o işin de zorulukları var. O kadar insan içerisinden seni seven sevmeyen milyonlarca insanlar var ve internette alay konusu oluyosun, bilgisayar başında kafayı yiyorsun.

Üçüncüyse o adamın yapabilecekleri sınırlı, youtubedan insanlara yapabileceğinin en iyisini yaptığını düşünüyorum. Daha geçen gün ''Enes Batur Mevlana'' haberi örneği mesela, haber kanallarının izlenme almak için yaptığı saçma bi haberden daha iyi videolar sunuyor. Yani kısacası yetişkinlerden oluşan bir şirketten daha başarılı Enes Batur, bu yüzden de işinde başarılı olduğunu düşünüyorum.

Böyle güzel güzel anlatınca, salatalık-ekmek ikilisini ve 1 lira karşılığında bindiğimiz akülü arabaları özledim. :mutlu:

Çocukluğumun en güzel dizisi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eskiden kışın bile dışarı çıkardık, her gün dışardaydık, kar da iyi yağardı, eskiden para olmadığı halde monta bir şey olacak mı diye düşünmezdik, karda yuvarlanırdık. Ah, ahh.

Bir de bana en ilginç gelen çizgi filmdi, ne yaptıklarını anlamaya çalışırdım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kişiliğini ve yaptığı içerikleri beğenmiyorum fakat ortada bir emek var. Bence başarılı. Sırf kişiliğini sevmiyorum diye yaptığı işi kötüleyecek değilim. İzleyicilerinin büyük bir kısmının çocuk olmasının sebebi kesinlikle Enes değil. Edit işleriyle uğraştığım için ne kadar yorucu bir işi olduğunu çok iyi biliyorum. Her videosuna minimum 3-4 saat edit yapıyordur.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı