Enes Batur'un karantinadan kaçması boşuna değilmiş!

Geçtiğimiz günlerde karantinadan kaçmasıyla gündeme gelen YouTuber Enes Batur’un aylık 1,1 milyon dolar olduğu iddia edildi.

YouTube’da yayınladığı içerik videolarıyla büyük tepki çeken YouTuber Enes Batur, geçtiğimiz günlerde koronavirüs karantinasından kaçmasıyla gündeme gelmişti.

Batur’un geçtiğimiz hafta yaptırdığı KOVID-19 testi pozitif çıkmış ve karantina altına alınmıştı.

İddiaya göre filyasyon ekiplerinin yaptığı denetimlerde Enes Batur’un İstanbul Beykoz’daki lüks villasında olmadığı tespit edildi. Karantinadan kaçan Batur, kısa süre içerisinde yakalanarak Sancaktepe’deki KYK yurduna yerleştirildi.

Koronavirüs karantinasından kaçarak herkesin sağlığını tehlikeye atan Enes Batur'un YouTube’dan kazandığı para “yurttan kaçması boşuna değilmiş” dedirtti.

“accrediteddebtrelief” adlı sitenin SocialBlade, Vidooly, Bannertag ve Noxinfluencer gibi kaynaklardan sağladığı verilere göre, Batur'un aylık kazancının ortalama 1,1 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

1600609675135.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu kadar para kazanması imkansız 6 yaşındaki çocukları inandırırsınız belki taş çatlasa aylık 200K Türk lirası alıyordur. O paranın da yarısından fazlasını vergiye veriyor zaten.

Çok saçma, adama parasını veren insanlar, yine parayı duyunca ağlayan insanlar. Umarım daha çok kazanırda izleyenleri ekran başında tutup, sokağa çıkarmaz.

Gelin aylık gelirini yaklaşık olarak hesaplıyorum. Öncelikle sidalpha'nın bir videosunda gösterdiği bu görseli baz alırsak izleyici başına (6089 / 37639 =) 0.1617736922 cent kazandığını görüyoruz.

Screenshot_20200922-192245.jpg

Enes Batur'un 22 ağustos ve 22 eylül arasında yüklediği bütün videoların toplam izlenme sayısı 33,132,842.

33,132,842 ile 0.1617736922'yi çarparsak 5,360,022.1834192 cent çıkıyor. Küsüratı atarsak 5,360,022 cent yani 53,600 dolar 22 cent yapıyor. Bu da güncel kur ile 411,025 lira 78 kuruş yapıyor.

Demek ki neymiş? Abarttığınız kadar yokmuş.

Kendisinin ben de çok hayranı değilim ama boş hayal kurmanın da anlamı yok.

Yani? Şu başarılı insanların arkasından böyle konuşulması, saçma sapan başlıklardan oluşan haberlerin yapılması hiç hoş değil.
Kime, neye göre başarılı?
Küfür ederek patlama yapan, para kazanan adam mı başarılı?
Akşama kadar ter akıtıp işini yapan mı başarılı?
Başarı kavramını gözden geçirmeni tavsiye ediyorum.

Başarı kavramını gözden geçirmeni tavsiye ediyorum.
Başarının türü olmaz. Bu adam yıllardır içerik üretiyor, içerikleri çocuklara yönelik olabilir ama bu işi yıllardır yapıyor ve şuan hak ettiği yerde. Tek gelir kaynağı Youtube'da değil. Sizin başarı anlayışınız nedir çok merak ettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı