Enes Batur'un Yeni Filmi

393588

Enes Batur ismini çok olmadı duyalı, ilk izlediğim videosuna nerede ne alaka denk geldim bilmiyorum. Adamın konuşma şekli, yayvan yayvan şiveli konuşması mimikleri tripleri tüylerimi diken diken etmeye yetiyor.
Büyük çoğunluğu çocuklar olan birinin küfür kıyamet gidiyor olması hoş değil. Bende gün içinde zincirleme küfür tamlamasının dibini görüyorum ama birilerine örnek olmak misyonum değil. Misyonum bu değilken bile yeri geldiği her an, kendimize çeki düzen vermemiz gerektiği her an toparlanmamız gerektiğini daha mahallede yakartop oynarkenden öğrendik. Bazılarınız mahellede yakartop nedir bile bilmiyorken hesap edin artık.
Bu işin bir de ama kısmı var. Adamdan haz etmiyor olduğum gerçeği sabitken bile dirayetli duruyor oluşu, kendisine bunca nefret söylemine karşı yaratıcı olmaya çalışıp bu yaratıcılıkla kendi filminde bu insanları tiye alıyor oluşu da ilgimi çekmiyor değil. Oturup izleyeceğimden tabi ki değil fakat bu ülkede skeçlerle başlayıp, kendini biraz olsun geliştirmeden yine 15-20 tane skeci bir araya getirip film yapıp zengin olan Şahan diye bir adam var.
Nefreti, rakip olmayı düşman olmakmış gibi gösteren Acun diye bir adam var. Bizim nesil, yarışan her çocuğun 10 puan 10 puan 10 puan şeklinde puan almasını sağlayacak nezaketle büyüdü.
Ben 10 yıldan fazladır TV izlemiyorum. Denk geldiğim her seferinde, ağır bir keman eşliğinde salya sümük ağlayan birinin olması kaçınılmaz ve bu ağlayış 10-15 dakika kadar sürüyor. Saf kötülüğün, hiçbir amacı olmayan, menfaat bile sağlanmayan kötülüklerin yapıldığı diziler, racon kesmenin, atar yapmanın, kafa göz dalmanın, kurduğu her cümlenin dolmuş yazısı gibi olduğu karakterlerin var olduğu dizilerle dolu, görüyorum ve tiksiniyorum. Bunların yayınlanıyor olmasından tiksiniyorum fakat izleniyor olmasından daha çok tiksiniyorum. İnsanlar izlediği için yayınlanıyor, yayınlandığı için insanlar izliyor ve bu böyle devam edecek birileri silkelenip kendine gelmediği sürece.
Yıllardır aynı müzik ritminin üzerine farklı saçma sözler yazarak zengin olan Serdar Ortaç dan bahsetmiyorum bile yada nicelerinden.
Bunca pisliğin, saçmalığın içinde vicdanı ahlakı terbiyesi onuru gururu müsade eden herkes bunlardan nemalanacaktır doğaldır.
Bu ülke her zaman ne hak ediyorsa onu yaşıyor, yaşayacak, hak ettiğinizi değiştirin.
Adam Olacak Çocuk
Bunların hiçbiri böyle anılmayacak.

Güzel.
Bu filme harcanan bütçe ile birçok kaliteli kısa film ve bağımsız yapımcılara daha fazla destek olunabilirdi diye düşünüyorum.
Evet ne güzel söyledin be.
0:51'de Enes Batur videoları izleyen genç cinnet getirdi mi diyor bana mı öyle geldi?

Bu arada keşke devamını izlemeseydim...

Yapmayın, etmeyin. Çakma demek için ortada bir ürün olmalı.
[/QUOTE
iyi dedin

Son düzenleyen: Moderatör:
Eleştirmek için eleştirenler var sadece. Popüler kültürün kölesi olmuşsunuz. Çoğunluk, ya da sevdiğiniz, takip ettiğiniz ünlüler, yayıncılar eleştirince, sevmeyince "aa dur! ben de sevmeyim!" diyorsunuz.

Tarafsız bakılırsa evet efektler, bazı yerlerdeki oyunculuklar olsun kötü fakat ortada bir emek var. Ve evet 20 yaşındayım, velet değilim ve fragmanda güldüğüm yerler oldu. Sevmiyorsanız sevmeyin, kırıcı olmadan eleştirin ve konuyu kapatın. Yok izleyen velettir, izleyenin aklından şüphe ederim falan derseniz, bu başka bir yere gider.

Altan Erkekli böyle kalitesiz bir yapımda nasıl oynar anlamıyorum. Paraya ihtiyacı var galiba yoksa akıl alır şey değil. Türk film sektörünü aptal Hint filmlerine benzeyen filmlerle yıpratıyolar.

Benzer işler:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Enes Batur küçük yaş kitlesi sayesinde bir yerlere tutunuyor. Youtube para kazanmayı kapatsa da, biz de biraz sevinsek...

Türkiye için bir filtre getirilmeli.

İnternette Youtube tarzı yerlere kayıt olurken, TCKN kullanılmalı ve 17-18 yaş sınırlaması olmalı. Bu sınırlama sadece bu tarz kanallar için olmalı.

6-8 yaş altı çocuklar, animasyon kanallarına ve eğitici kanallara erişebilmeli.

18 yaşını doldurmuş insanlar ise Enes Batur'u rahat rahat izleyebilmeli, ki izlenmeyecek. 18 yaşında bir birey, Enes Batur izlemenin hissettirdiği utanç duygusunu anlayabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı