Enes Batur'un Yeni Filmi

Şu çocuğu eleştirince "Çekemiyorsunuz." diyenleri anlamıyorum.

Aynı mantıkla malûm kadının kitabını(!) eleştirmek de çekememek olmaz mı? Oysa o kadın, o kitabı yazdığında, insanların Facebook ve Twitter paylaşımlarından alıntılar(Ç!) yapıldığı söylenmişti ve bu anlaşıldığında da "Bilmiyorum ki, tekrar göz atayım." benzeri bir şey söylemişti. Burdan anlaşılıyor ki muhtemelen yazdığı(!) kitabını bile okumamıştı. Belki de kitaptaki tek bir paragrafı bile hatırlamadığına göre kim bilir o eserimsi ortaya kim tarafından, nasıl, ne şekilde çıktı!

Ben bu kitabı her yerde, her sitenin en baş köşesinde sürekli görüyorum. Fiyatını ve satılma oranını da gördükçe de her seferinde kafam atıyor, beynime ağrılar giriyor. Edebiyat ya da kişisel gelişim ile alakası olmayan, insanları ve özellikle kadınlar ile genç kızları tamamen yanlış yönlendiren, sorunlarını görmelerini engelleyen bu ve benzeri yazılan, yazılmakta olan (binbir tezgahla yazılan) kitabımsıları eleştirmek de çekememek olmaz mı? Kimilerine göre muhtemelen öyle. Fakat belirli kavramları baltaladıkları ve insanoğluna zarar verdikleri için en ağır eleştiriyi ve yerden yere vurulmayı bile hak ediyorlar.

Mesela kimi insanların da tarihçiyim diye ortaya çıkıp da, tarihçilik ile alakası olmayan ve aslında gerçekten de tarihçi olmadığı, tarihçilik üzerine eğitim almadığı bilinen adamların "En doğrusunu ben yazdım, bu kitap akademik bir kitap, kaynaklar objektif." diyen (Aslında tarihçiler arasında meze haline gelmiş ve dalga konusu olan) ve çeşit çeşit yanlışlar ile kitap yazan bu sözde tarihçileri eleştirmek de çekememek olmaz mı? Oysa "Çekemiyorsunuz!" diyenlerin çok büyük bir kısmı bile en basitinden verdiğim bu iki örnekteki kitapları ya da benzerlerini muhtemelen eleştirmişlerdir. Şimdi bu iki taraflılık olmaz mı? Yaptığı işle, aldığı eğitimle alakası olmayan insanların bunları yapması, üstüne alıntı senaryolar ile iyice tepkileri üzerine çekmeleri eleştiriyi kaçınılmaz hale getirtiyor. Sonuç itibariyle dediğim gibi en ağır eleştiriyi de hak ediyorlar. Ben de hayat boyu böyle şeyleri görmeye devam ettikçe her şeyi ortaya dökerek, en ağır eleştirileri yaparak yorum yapacağım. İsteyen elitlik-modernlik adı altında saçmalığın daniskası eserleri savunmaya, göz yummaya devam etsin.

Böyle şeyleri kutsallaştıran çocuklar da sosyal medya üzerinden "Ağabeyimi/Ablamı çekemeyenleri..." diye küfür edecekler. Gel de şunca saçmalığın içinde kanser olma.

Son düzenleme:
Filmi eleştirecekseniz eleştirin arkadaşlar, yoksa Enes Batur'u eleştireceğiniz yer onun YouTube kanalı. Zaten herkes "bu film kötü olmuş" diyebilir, önemli olan nedenini harf harf belirtebilmek.

Yenilmezler son savaş filmini eleştirenlere bir şey demiyorlar ama, Enes Batur filmini eleştirince ne komik olaylar oluyor.

Çekemeyen izlemesin.
Emek var.
Siz o zaman daha iyisini yapın.
Bence gayet güzel ve ben izlerim gibi.

Kanser edici yorumlar var🤣

Beğenmek zorunda değiliz. İstediğimiz eleştiriyi yapabiliriz. 🤠

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı