Engelli raporuyla işe alan olmaması

The Tribal Chief

Hectopat
Makaleler
44
Engelli raporumda %40 ruhsal ve duygusal bozukluğu tanısı var. İşverene gidiyorum hemen kavga, stres, nöbet gibi konuları soruyor direkt. Olmadığını söylüyorum, yine de ya "Biz seni ararız." veya "Sen bizlik değilsin." diyorlar. Ne olacak böyle? Birkaç işe girip çıktım. Onun sebebi bana kalsın. Ama neyi nasıl yapacağımı bilmiyorum.

Aslında kafam dolu. Psikososyal tedavi alacağım, beni hayata geri kazanmak için. Sonra iş bulabilir miyim bilmiyorum. 15 yılda emekli olacağım. Tamam, güzel bir şey ama hep tekstil gibi yerlerde çalışacağım. İnsana koyuyor. Hep böyle mi yapacağım? Engelli bilişim iş ilanlarına bakıyorum ama lisans istiyorlar. Yorumu size bırakıyorum...

1-Hep tekstil gibi yerlerde çalışmak istemiyorsan kendini yüklemen lazım. Kaliteli bir hayat emeksiz olmaz.
2-Lisans diploman yoksa birşekilde al.
3-Lisans diploması alamam diyorsan sana "birşeyler katacak" kurslara yazıl. Bir meslek öğren, belediyelerin bir çok kursu var. En azından sana yol gösterecek bir amacın olur.
4-Buraya girebiliyorsan, internet kullanıcısın demek ki. Fotoğrafçılık öğren, yazılım öğren ....

Ben de bir işverenim, bana gelen kişinin işime yaraması lazım. Tecrübe önemli ama şart değil, lisans önemli ama şart değil. Eğer hiçbirşey sunamıyorsan, fiziksel güç gerektiren işlerden para kazanabilirsin sadece. Burada soruyorsan tanıdığın bir kodaman da yok demek ki.

Ya "para eder bir özelliğin olacak" ya da sırtına semeri yiyeceksin.

**Bu arada "15 yıl çalışır emekli olurum" hayalleri ile işe başlarsan, ay sonunu sayan dayılara dönersin.

1-Hep tekstil gibi yerlerde çalışmak istemiyorsan kendini yüklemen lazım. Kaliteli bir hayat emeksiz olmaz.
2-Lisans diploman yoksa birşekilde al.
3-Lisans diploması alamam diyorsan sana "birşeyler katacak" kurslara yazıl. Bir meslek öğren, belediyelerin bir çok kursu var. En azından sana yol gösterecek bir amacın olur.
4-Buraya girebiliyorsan, internet kullanıcısın demek ki. Fotoğrafçılık öğren, yazılım öğren ....

Ben de bir işverenim, bana gelen kişinin işime yaraması lazım. Tecrübe önemli ama şart değil, lisans önemli ama şart değil. Eğer hiçbirşey sunamıyorsan, fiziksel güç gerektiren işlerden para kazanabilirsin sadece. Burada soruyorsan tanıdığın bir kodaman da yok demek ki.

Ya "para eder bir özelliğin olacak" ya da sırtına semeri yiyeceksin.

**Bu arada "15 yıl çalışır emekli olurum" hayalleri ile işe başlarsan, ay sonunu sayan dayılara dönersin.
Emekli engelliler çalışabiliyor.

Tamam. O kadar yazdıklarımdan anladığın bu ise...🙃

Madem cevap istiyorsun, söyleyeyim:
Benim mizacım zihinsel aktivite içeren bir konuda hiçbir şey anlamıyorum. Eee böyle olunca en son yazdığın cümleye cevap verdim. Ki diğerlerine cevap verilecek bir şey yok. Ne güzel anlatmışsın. Daha ne diyeyim ki?

Mizacım kaldırmıyor işte akademik kariyer olarak. Zorlayıp tekrar psikolojimi bozmak istemiyorum.
Bir meslek öğren, belediyelerin bir çok kursu var. En azından sana yol gösterecek bir amacın olur.
Defalarca denedim ve olmadı.

Madem cevap istiyorsun, söyleyeyim:
Benim mizacım zihinsel aktivite içeren bir konuda hiçbir şey anlamıyorum. Eee böyle olunca en son yazdığın cümleye cevap verdim. Ki diğerlerine cevap verilecek bir şey yok. Ne güzel anlatmışsın. Daha ne diyeyim ki?

Mizacım kaldırmıyor işte akademik kariyer olarak. Zorlayıp tekrar psikolojimi bozmak istemiyorum.

Defalarca denedim ve olmadı.
Semer o zaman.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı