Enis Kirazoğlu korsan oyun mu oynuyor?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eki Görüntüle 1701971

Bilenler vardır skidrowreloaded adlı bir korsan grubu var ve bu grup kırdıkları oyunların içine kendi adlarını veriyor. Bende test etme amacıyla bu grubun kırdığı AC Unity oyununu indirdim ve HUD ekranında aynı rld yazısı yazıyor. Normalde orijinal alındığında kendiniz isim girebiliyorsunuz.
Enis Kirazoğlu benim ve birçok kişinin sevdiği oyun sektöründe tanınmış ve başarılı bir kişidir. Eleştirmek amacıyla bu konuyu açmadım, sadece aklıma takıldı sormak istedim yoksa herkes istediği gibi oyununu oynamakta özgür.

5 yıllık video gereksiz post 5 yıl önce kirazoğlu tofaşa biniyordu GTX 950 ve i7 6700 Sistemi vardı durumu pek iyi değildi.

Var. Alacak durumu var, dünyanın parasını kazanıyor. Bu videoda bile bu oyun üzerinden binlerce TL kazanmıştır. Çıkıp crack oynaması (eğer gerçekse) etik değildir. Bu oyunun ekmeğini yiyorsa oyuna para vermek zorunda. Ahlak denen bir şey var.
Videonun çekildiği tarihe bakmamıştım. 2017'de durumu nasıl bilmiyorum, eğer günümüzdeki gibi iyiyse yaptığı cidden ahlaksızlık.

Oyunu şimdi de alabilir hak yemiş olmaz ama almamış.

Ne kadar kaypak yorumlar var böyle burada korsana karşı olanlar ünlü "youtuberrr" olunca olur orijinal almak zorunda değil gibi abidik gubidik yorumlar gelmiş ve onay almış vay be.

Bahse konu olan videoyu ve daha sonrasında Enis kirazoğlunun bir video da açıklama yaptığını net bir şekilde biliyorum. Olay şu şekilde geçiyordu.

Oyunu aldım, yükledim fakat sürekli sorun çıktı hiçbir şekilde açılmadı. Daha sonra korsan versiyonunun sorunsuz çalıştığını gördüm ve parasını verdiğim oyunun orjinali çalışmadığı için korsan halini yükleyip denemek zorunda kaldım.

Enis kirazoğlunun kendi yaptığı açıklama bu şekildeydi. Başka bir oyun videosunun içinde geçiyordu bu açıklama o yüzden videoyu bulup direk link bırakamıyorum buraya fakat olay bu şekilde idi.

Video 2017'ye ait, o yıllarda bu kadar büyük bir kitlesş yoktu 100.000 abonesi bile yoktu. Belki de özel bir sebepten ötürü böyledir bilmiyorum ama belki de o zamanlar denemek için indirdi sonra satın aldı bunu bilemeyiz. Şu an büyük bir kitlesi var ve korsan oyunculuk hakkında konuştuklarını da biliyoruz yani bir şey diyemem.

Birisi gider korsan oynar, oyun parasıyla et yer. Diğer gider oyun alır ama karnını noodle ile doyurur.

Tercihler farklıdır. Belki Enis Kirazoğlu zamanında parasını doğru harcayarak büyüdü ve bugün istediği oyunu alacak hata yapımcıların bedava vereceği konuma erişti. Bu saatten sonra da güneş balçıkla sıvanmaz.
hiçbir şey-et

Öncelikle video başka kanaldan alıntı olabilir, her zaman her bir sahneyi tek tek çekme şansın olmayabiliyor, benim de kanalım aktifken zamanında başka non commentery playthrough videolarından montaj için aldığım kısımlar olmuştu, yani illa korsan olmasına gerek yok, bu detayın farkında değildir ve alıp koymuştur, bende yaptım o yüzden biliyorum.

Ayrıca %100 emin olmamakla birlikte bazı videolarda bazı oyunlar hakkında original sürüme sahip olduğu halde korsan daha iyi performans verdiği için girip korsan oynadığını söylediğini hatırlıyor gibiyim, ne yazık ki benim de başıma geldi, bazı durumlarda original sahip olduğunuz oyunlar o kadar kötü çalışıyor ki originale sahip olsanız bile korsan oynamanız gerekebiliyor, böyle bir durumda olabilir yani ki bunda yanlış hiçbir şey yok, original oyuna sahip olduktan sonra isteyen korsan sürümü de indirir oynar, nasıl olsa parasını vermiş kime ne yani.

Son olarak video 5 yıl öncesine ait... Neden bugünden bir video ile bu soruyu sormadında 5 yıl önce ki bir videoyu seçtin? Bana şimdi gelip burada ki kimse doğuştan zengin değilse oyunculuk hayatı boyunca hiçbir zaman korsan kullanmadım demesin, bende lise zamanlarımda kullandım, sonrasında bıraktım, Türkiye'de ne yazık ki işler böyle. Yani diyelim ki 5 yıl önce korsan kullanmış olsun, 5 yıl sonrasında, bugün bunun sana ne yararı ne zararı var anlamadım? Fazlasıyla gereksiz bir arayış içindesin...

Son düzenleme:
Öncelikle video başka kanaldan alıntı olabilir, her zaman her bir sahneyi tek tek çekme şansın olmayabiliyor, benim de kanalım aktifken zamanında başka non commentery playthrough videolarından montaj için aldığım kısımlar olmuştu, yani illa korsan olmasına gerek yok, bu detayın farkında değildir ve alıp koymuştur, bende yaptım o yüzden biliyorum.

Ayrıca %100 emin olmamakla birlikte bazı videolarda bazı oyunlar hakkında original sürüme sahip olduğu halde korsan daha iyi performans verdiği için girip korsan oynadığını söylediğini hatırlıyor gibiyim, ne yazık ki benim de başıma geldi, bazı durumlarda original sahip olduğunuz oyunlar o kadar kötü çalışıyor ki originale sahip olsanız bile korsan oynamanız gerekebiliyor, böyle bir durumda olabilir yani ki bunda yanlış hiçbir şey yok, original oyuna sahip olduktan sonra isteyen korsan sürümü de indirir oynar, nasıl olsa parasını vermiş kime ne yani.

Son olarak video 5 yıl öncesine ait... Neden bugünden bir video ile bu soruyu sormadında 5 yıl önce ki bir videoyu seçtin? Bana şimdi gelip burada ki kimse doğuştan zengin değilse oyunculuk hayatı boyunca hiçbir zaman korsan kullanmadım demesin, bende lise zamanlarımda kullandım, sonrasında bıraktım, Türkiye'de ne yazık ki işler böyle. Yani diyelim ki 5 yıl önce korsan kullanmış olsun, 5 yıl sonrasında, bugün bunun sana ne yararı ne zararı var anlamadım? Fazlasıyla gereksiz bir arayış içindesin...
Hocam yanlış anlama ama harbiden saçmalamassın enis kirazoğlunun zaten bu videoyu çekme amacı ac unitynin düzelip düzelmediği ve bu optimizasyon sorunları hakkinda bir içerik yapmış diğer kanallardan alıyorsa eğer ne anlamı kaldı kendi deneyiminin ve bu deneyimlerini bizlere aktarmasının videoya bakmadan burada ahkam kesmişsin ufak bir bilgilendirme adam kendisi oynuyor o videoda oyunu :D

Sanada dost tavsiyesi bir sosyal platformunda birini eleştireceksen konu içeriğini biraz incele. her platformda kimin neyi irdelediği veya merakı kişiyi ilgilendirir ister 1 yıllık video olsun ister 15 yıllık video olsun ben bu konuyu açma ve merak etme hakkına sahibim sen bunu eleştirecek son kişi bile değilsin

iyi uykular...

Geri
Yukarı