Enpara ile QNB Finansbank aynı mı?

• Konuyu başlatan saY
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 19B

saY

Hectopat
Bir siteden nakit çekimi için kullanacağım. Enpara hesabı açarsam şube, hesap ve İBAN numarasını Finansbank seçip yazınca kabul eder mi, yoksa birbirinden farklı bankalar mı?
1594134989776.png

Aynı çatı altında bulunuyorlar fakat kabul edeceğini sanmıyorum.
Kesin bilgi lazım, ona göre hesap açacağım.
Enpara hesabı farklı ama banka olarak aynılar. Finansbank seçmeniz gerekli. Şube gibi işliyor.
Finansbank seçip Enpara bilgilerini girsem kabul edilir mi yani?
Evet, Enpara QNB Finansbank'a ait bir kuruluş.
Tosla da Akbank'a ait ama sayılmıyor.

e-IBAN Bu siteyi işyerinde falan IBAN doğrulama için kullanıyorum. Enpara IBAN'ımı sorguladım az önce, QNB Finansbank olarak sonuç getiriyor. Ödeme sistemlerinde de mesela ödeme aracı seçerken Enpara hep Finansbank ile seçiliyor. Ayrıca web sitesinden de teyit edebilirsiniz, şube kodu 3663'tür:

1594136222283.png

Enpara.com Nedir, Nasıl Çalışır? | Enpara.com

Tosla da Akbank'a ait ama sayılmıyor.
Tosla, ön ödemeli bir kart. Enpara ise Finansbank’ın 3663 numaralı şubesi. Sadece internet hizmeti verdiklerinden özel bir adları var. Kampanyaları ayrı tutuyorlar fakat kredi kartı limitleri bile ortak. İsterseniz Enpara sitesine bakabilir ya da müşteri hizmetlerine sorabilirsiniz. Söylediğim kesin bilgidir ama içiniz rahat olsun. e-Devlet bile Enpara hesabınız varsa QNB Finansbank hesabınız var diyor. Enpara’dan bahsetmiyor çünkü Enpara sadece bir şube. QNB Finansbank da Enpara şubesine özel bir site açmış ve işlemleri oradan yürütüyor.

Geri
Yukarı