Enstrüman çalıyor musunuz?

Akerfeldt

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Arkadaşlar, herhangi bir enstrüman çalıyor musunuz? Ben şu anda ney üflüyorum. 2015 yılında babam bir ney plastik getirmişti eve arkadaşı hediye etmiş kendisine. O da çalamadığı için sen çalarsın diyerek bana verdi neyi. Ben aslında müziği çok seven bir insan değildim yani bağlama çalmak, gitar çalmak bana göre boş iş olarak geliyordu. Bu neyi ben yaladım yuttum, internet üzerinden izlediğim ne dersi videolarıyla hangi sesin hangi nota olduğunu öğrendim, neyden ses çıkartmayı öğrendim. Son 2 aydır ise ders alıyorum. Yaş sınırı olduğu için ders almaya bu yıl başladım ama 4 yıldır üflüyorum. Benim müziğe bir yeteneğim varmış, müzik kulağım varmış ama haberim yokmuş. Bu ne ile ortaya çıktı o yeteneğim. Çok seviyorum bu enstrümanı, insanı huzurla dolduruyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
14 yaşında gitar çalıyordum, dersler yüzünden bırakmak zorunda kalmıştım. Şimdiki aklım olsa dersi bırakır, gitara devam ederdim. Devam etseydim şimdi profesyonel çalıyor olurdum. Şu anda hiçbir enstrüman çalmıyorum maalesef. Bilgisayar üzerinden altyapı hazırlıyorum kendi çapımda.

Bu arada yeteneğinizi çalışarak geliştirmeye devam edin ve bence başka enstrümanları da deneyin. Umarım istediğinizi elde edersiniz.

Enstrüman çalmak insanın cidden ruhunu rahatlatıyor. 2 yıldır akordeon çalıyorum. Annemin dayısının akordeonunu alıp çalmıştım zamanında. Orada akordeon çok hoşuma gitmişti. Sonra babam, sağolsun doğum günü hediyesi olarak bana akordeon aldı. Hala daha o akordeonu çalarım, çaldıkça ruhum rahatlar, sanki böyle süzgeçten filtrelenen çay gibi, pislikten, kötülükten arınıyorsun.

Arkadaşlar herhangi bir enstrüman çalıyor musunuz? Ben şu anda ne üflüyorum. 2015 yılında babam bir ne plastik getirmişti eve arkadaşı hediye etmiş ona. O da çalamadığı için sen çalarsın diğerek bana verdi neyi. Ben aslında müziği çok seven bir insan değildim yani bağlama çalmak, gitar çalmak bana göre boş iş olarak geliyordu. Bu neyi ben yaladım yuttum, internet üzerinden izlediğim ne dersi videolarıyla hangi sesin hangi nota olduğunu öğrendim neyden ses çıkartmayı öğrendim. Son 2 aydır ise ders alıyorum. Yaş sınırı olduğu için ders almaya bu yıl başladım ama 4 yıldır üflüyorum. Müziğe bir yeteneğim varmış benim, müzik kulağım varmış ama haberim yokmuş. Bu ne ile ortaya çıktı o yeteneğim. Çok seviyorum bu enstrümanı, insanı huzurla dolduruyor.
Mesajım düzenlenmiş ve şu yazının haline bakın. Bu nasıl düzenleme? Ney yerine ne yazılmış, diyerek yerine diğerek yazılmış.
Çalmıyorum, ancak gitar çalmak istiyorum. İlerleyen zamanlarda kurs vb. alabilirim. Sizi canı gönülden tebrik ederim, umarım daha iyisini başarırsınız.
Üflemeli bir çalgıyla başlayın önerimdir. Üflemeli çalgının tadı gerçekten çok başka. O tadı telli çalgıdan alamadım ben. Elektro gitara merak salmıştım ama çok masraflı olduğu için vazgeçtim ne yazık ki.
Enstrüman çalmak insanın cidden ruhunu rahatlatıyor. 2 yıldır akordeon çalıyorum. Annemin dayısının akordeonunu alıp çalmıştım zamanında. Orada akordeon çok hoşuma gitmişti. Sonra babam, sağolsun doğum günü hediyesi olarak bana akordeon aldı. Hala daha o akordeonu çalarım, çaldıkça ruhum rahatlar, sanki böyle süzgeçten filtrelenen çay gibi, pislikten, kötülükten arınıyorsun.
Aynen öyle. Zaman geçirmek için birebir. Hemde çok güzel bir yetenek.

Mesajım düzenlenmiş ve şu yazının haline bakın. Bu nasıl düzenleme? "Ney" yerine "ne" yazılmış, diyerek yerine "diğerek" yazılmış.
Otomatik düzeltme o şekilde düzenliyordu ben ekipteyken, düzelmemiş demek ki. Otomatik düzeltmeden sonra bir de yetkilinin kontrol etmesi gerekiyor. Raporlayın.

Telli çalgıları pek sevemedim ya. Üflemelilerden yürümeyi düşünüyorum. Aklımda klarnet var şu an ama anca bi 3-4 sene sonra alırım. Elektro gitara çok merak salmıştım ama vazgeçtim çok masraflı olduğundan ötürü.
Ben olsam şimdi piyanoya başlardım.

14 yaşında gitar çalıyordum, dersler yüzünden bırakmak zorunda kalmıştım. Şimdiki aklım olsa dersi bırakır, gitara devam ederdim. Devam etseydim şimdi profesyonel çalıyor olurdum. Şu anda hiçbir enstrüman çalmıyorum maalesef. Bilgisayar üzerinden altyapı hazırlıyorum kendi çapımda.

Bu arada yeteneğinizi çalışarak geliştirmeye devam edin ve bence başka enstrümanları da deneyin. Umarım istediğinizi elde edersiniz.
Telli çalgıları pek sevemedim ya. Üflemelilerden yürümeyi düşünüyorum. Aklımda klarnet var şu an ama anca bi 3-4 sene sonra alırım. Elektro gitara çok merak salmıştım ama vazgeçtim çok masraflı olduğundan ötürü.

Otomatik düzeltme o şekilde düzenliyordu ben ekipteyken, düzelmemiş demek ki. Otomatik düzeltmeden sonra bir de yetkilinin kontrol etmesi gerekiyor. Raporlayın.
Şimdi düzenliyorum, yeni fark ettim kusura bakmayın.
@Akerfeldt Sanırım şu anda düzgün oldu, eğer hatalı yerim var ise belirtirseniz düzeltirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı