Epic Cash mining nedir?

Merhaba, Epic Cash 12 Mart'ta Grin'den miras aldığı Mimblewimble kodlarından gelen bir açık dolayısıyla saldırıya uğradı. Saldırgan ağa enjekte ettiği ve miktarı tam olarak bilinmeyen sahte Epic'leri ViteX borsasında hunharca satışa başladı. O tarihten sonra 2.8 milyon Epic satıldı. Kaçı saldırgana aitti ve gerçekte ne kadar enjekte etti bilinmiyor. 18 Mart'ta bir Grin geliştiricisi söz konusu açığı duyurunca ViteX'te ticaret, yatırma ve çekme askıya alındı. Bug yamandı ve rollback ile ağ geri alındı. Tüm bu madencilik duraksaması ve fiyatın sabit kalması buna bağlıydı. Sorun tamamiyle giderildi ve bir kaç haftadır her şey olması gerektiği gibi yolunda gidiyor. Daha fazla bilgi almak istiyorsanız Epic Cash'in resmi telegram gruplarına katılabilirsiniz. Epic Cash tamamen açık kaynak kodlu ve gönüllü bir projedir. Ben de bu bağlamda ülkemizde tanıtmak ve bir topluluk oluşturmak adına gönüllü olarak destek oluyorum. Bunun için bir de Türkçe kanalı kurduk. Yabancı dil sorunu olanlara yardımcı olabilmek adına.
Herkese saygılarımı sunarım.
Kazanç durumu nasıl?

Merhaba, Epic Cash 12 Mart'ta Grin'den miras aldığı Mimblewimble kodlarından gelen bir açık dolayısıyla saldırıya uğradı. Saldırgan ağa enjekte ettiği ve miktarı tam olarak bilinmeyen sahte Epic'leri ViteX borsasında hunharca satışa başladı. O tarihten sonra 2.8 milyon Epic satıldı. Kaçı saldırgana aitti ve gerçekte ne kadar enjekte etti bilinmiyor. 18 Mart'ta bir Grin geliştiricisi söz konusu açığı duyurunca ViteX'te ticaret, yatırma ve çekme askıya alındı. Bug yamandı ve rollback ile ağ geri alındı. Tüm bu madencilik duraksaması ve fiyatın sabit kalması buna bağlıydı. Sorun tamamiyle giderildi ve bir kaç haftadır her şey olması gerektiği gibi yolunda gidiyor. Daha fazla bilgi almak istiyorsanız Epic Cash'in resmi telegram gruplarına katılabilirsiniz. Epic Cash tamamen açık kaynak kodlu ve gönüllü bir projedir. Ben de bu bağlamda ülkemizde tanıtmak ve bir topluluk oluşturmak adına gönüllü olarak destek oluyorum. Bunun için bir de Türkçe kanalı kurduk. Yabancı dil sorunu olanlara yardımcı olabilmek adına.
Herkese saygılarımı sunarım.
merhaba telegramınıza katıldım ama size nasıl ulaşabilirim

merhaba telegramınıza katıldım ama size nasıl ulaşabilirim
Hangi gruba katıldınız, kullanıcı adı nedir?
Kazanç durumu nasıl?
Hack'ten sonra madencilik faaliyetleri durduğu için şu anda total hashrate hackten önceki seviyelerine kadar çıkamadı henüz. Yani hashrate düşük olduğu için oldukça karlı. Epic Cash'te madenciliğin daha adil ve herkesin için yapılabilir olması için farklı bir yaklaşım benimsenmiştir. 3 tip madencilik yapılır. CPU GPU ve ASIC. Ve bunların ağırlıkları dengeli şekilde ayarlanmıştır. Daha detaylı bilgi almak için broşürlere bakmanızı tavsiye ederim. İngilizce olanları gönüllü olarak ben Türkçe'leştiriyorum. Şu anda CPU madenciliği oldukça karlı. Bu, zamanla biraz azalacak ve GPU'ya kayacak. Ama eth veya btc'de olduğu gibi asla kaybolmayacak. GPU için sitede yer alan madencilik yazılımı şimdilik nVidia kartları destekliyor. Havuz madenciliğinde AMD kartlar için bir mining programı var hatta ben elimdeki rx570 4GB kart ile denedim ama çok da üzerinde durmadım. Çünkü ben Epic'te CPU madenciliği yapıyorum. Orada da icemining.ca havuzu ile yapıyorum. Aşağı yukarı 1100 h/s toplam madencilik gücüm var ve bu da bana ortalama günde 1 Epic kazandırıyor. Makinenin biri Core2 Quad Q8400, diğeri Q9550 ve biri de 2. nesil i5'ti sanırım, modeline bakmam lazım. Genel hatları böyle, Ayrıca bir de madencilik grubu da var topluluğun. Onu da yazayım.
Epic Mining Community

Son düzenleme:
Hangi gruba katıldınız, kullanıcı adı nedir?

Hack'ten sonra yani zincir geri alındıktan sonra madencilik faaliyetleri durduğu için şu anda Total hashrate hackten önceki seviyelerine kadar çıkamadı henüz. Yani hashrate düşük olduğu için oldukça karlı. Epic Cash'te madenciliğin daha adil ve herkesin için yapılabilir olması için farklı bir yaklaşım benimsenmiştir. 3 tip madencilik yapılır. CPU GPU ve asıc. Ve bunların ağırlıkları dengeli şekilde ayarlanmıştır. Daha detaylı bilgi almak için broşürlere bakmanızı tavsiye ederim. İngilizce olanları gönüllü olarak ben Türkçe'leştiriyorum. Şu anda CPU madenciliği oldukça karlı. Bu, zamanla biraz azalacak ve GPU'ya kayacak. Ama ETH veya BTC'de olduğu gibi asla kaybolmayacak. GPU için sitede yer alan madencilik yazılımı şimdilik NVIDIA kartları destekliyor. Havuz madenciliğinde AMD kartlar için bir mining programı var hatta ben elimdeki RX570 4 GB kart ile denedim ama çok da üzerinde durmadım. Çünkü ben Epic'te CPU madenciliği yapıyorum. Orada da icemining. Ca havuzu ile yapıyorum. Aşağı yukarı 1100 h/s toplam madencilik gücüm var ve bu da bana ortalama günde 1 Epic kazandırıyor. Makinenin biri Core2 Quad Q8400, diğeri Q9550 ve biri de 2. nesil i5'Ti sanırım, modeline bakmam lazım. Genel hatları böyle, ayrıca bir de madencilik grubu da var topluluğun. Onu da yazayım.
Epic Mining Community
Merhabalar. Güzel anlatımınız için teşekkür ederim. 1 Epic benim için az bir kazanç ama, Epic'in kendi sistemi gayet hoş gözüküyor, beğendiğimi söyleyebilirim. Bir ara detaylı bakacağım. Ama sizlere teşekkür ederim, Türkçe kaynak yok maalesef Epic için, bu yönden sizin çalışmanız çok büyük bir artı. Bilgilendirdiğniiz için tekrardan teşekkürler.

Merhabalar. Güzel anlatımınız için teşekkür ederim. 1 Epic benim için az bir kazanç ama, Epic'in kendi sistemi gayet hoş gözüküyor, beğendiğimi söyleyebilirim. Bir ara detaylı bakacağım. Ama sizlere teşekkür ederim, Türkçe kaynak yok maalesef Epic için, bu yönden sizin çalışmanız çok büyük bir artı. Bilgilendirdiğniiz için tekrardan teşekkürler.
Rica ederim ne demek. Projeye ve ekibe inandığım için buradayım, amacımız farkındalık sağlamak, asla şillemek değil.
Şimdilik bunlar var. Aynı yerde farklı dillerde broşürler de mevcut. Dilerseniz inceleyin. Epic Cash'in çıkış noktası ve felsefesi tamamen gizlilik ve mahremiyet üzerine. Özgürlükçü ve bir çeşit otoritelere karşı bir başkaldırı duruşu var. Epic'te hiç bir bilgi blok zincirde tutulmaz. İşlemler ve adresler de dahil. Eşler arası P2P doğrudan işlem yapmaya dayalı bir coin. Geliştiriciler sürekli yenilikler üzerinde çalışıyor. Yakın zamana kadar işlemler iki yolla yapılıyordu. 1. dosya göndererek 2. ip ve 3415 numaralı port üzerinden direkt olarak. Şimdi bir üçüncü yol daha eklendi. Fastepic köprüsü üzerinden alfanümerik bir kullanıcı kodu ile transfer yapılabiliyor. Epic hiç bir zaman borsalara listelemeleri için talepte bulunmaz ve bunun için ücret ödemez. Bu yüzden merkezi borsalarda yok. Felsefeleri gereği daha çok DEX'ler üzerinde duruyorlar. Vitex'e şimdi Keybase ve StellarX'i de eklediler.
Epic herkese açık ve gönüllü bir projedir. Umarım faydalı olmuştur.

Son düzenleme:
Rica ederim ne demek. Projeye ve ekibe inandığım için buradayım, amacımız farkındalık sağlamak, asla şillemek değil.
Şimdilik bunlar var. Aynı yerde farklı dillerde broşürler de mevcut. Dilerseniz inceleyin. Epic Cash'in çıkış noktası ve felsefesi tamamen gizlilik ve mahremiyet üzerine. Özgürlükçü ve bir çeşit otoritelere karşı bir başkaldırı duruşu var. Epic'te hiç bir bilgi blok zincirde tutulmaz. İşlemler ve adresler de dahil. Eşler arası P2P doğrudan işlem yapmaya dayalı bir coin. Geliştiriciler sürekli yenilikler üzerinde çalışıyor. Yakın zamana kadar işlemler iki yolla yapılıyordu. 1. dosya göndererek 2. ip ve 3415 numaralı port üzerinden direkt olarak. Şimdi bir üçüncü yol daha eklendi. Fastepic köprüsü üzerinden alfanümerik bir kullanıcı kodu ile transfer yapılabiliyor. Epic hiç bir zaman borsalara listelemeleri için talepte bulunmaz ve bunun için ücret ödemez. Bu yüzden merkezi borsalarda yok. Felsefeleri gereği daha çok DEX'ler üzerinde duruyorlar. Vitex'e şimdi Keybase ve StellarX'i de eklediler.
Epic herkese açık ve gönüllü bir projedir. Umarım faydalı olmuştur.
Teşekkür ederim. Bakacağım. Tekrardan sağ olun.

Bu arada grubun madencilik ile ilgili paylaşımlarının yapıldığı gruptan bir mesaj paylaşayım. En azından GPU madenciliği ile ilgili size bir fikir verir.

I have not understood this either. Seems people are not aware for some reason. I have mined 32 blocks in the last 48 hours. The electricity to mine this was no more than 8 USD. 32 blocks is about 240 EPIC = about 160.00 USD. That's 80 bucks per DAY while spending 4-5 USD for power.

My mining at the moment consists of...

All 1060's on EPIC (18 of them)
All 1070's on TUBE (call it a hunch... mining about 750/day)
CPU's mining Raptoreum

18 adet 1060 kart ile bu kadar kazanç elde etmiş bu kişi. Son 48 saatte 32 blok yakalamış ve yaklaşık 240 EPIC yani 160 USD ediyormuş.
Kanal linki yukarıdaki mesajda var.

Yeni konular

Geri
Yukarı