Çözüldü Epic Games indirme işlemi bitince bilgisayarın kapanmasını sağlamak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Creax31

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 2600.

16 GB RAM 2666 Hz.

Asus Rog Strix RX 570

ASUS Prime A320M-F
Epic Games'te ücretsiz olan oyun Dead by Daylight'i indirmek için PC'mi gece AFK tutmaya karar verdim ama bu indirme işlemi bittiğinde bilgisayarın otomatikman kapanmasını istiyorum. Böyle bir şey yapabilir miyim?

Çözüm
CMD'ye shutdown -s -f -t X yazabilirsin.
X kısmına saniye yazacağız. Örneğin 1 saat = 3600 saniye. Misal indirme 5 saatte bitecekse eğer;

Shutdown -s -f -t 18000

Yazarak sistemin 5 saat sonra otomatik kapanmasını sağlayabilirsiniz. İndirme bitince kapatma ayarı Torrent ve çeşitli indirme araç uygulamalarında var sanırım.

shutdown -s -f -t 3600 //1 saat
shutdown -s -f -t 7200 //2 saat
shutdown -s -f -t 10800 //3 saat
shutdown -s -f -t 14400 //4 saat
shutdown -s -f -t 18000 //5 saat
CMD'ye shutdown -s -f -t X yazabilirsin.
X kısmına saniye yazacağız. Örneğin 1 saat = 3600 saniye. Misal indirme 5 saatte bitecekse eğer;

Shutdown -s -f -t 18000

Yazarak sistemin 5 saat sonra otomatik kapanmasını sağlayabilirsiniz. İndirme bitince kapatma ayarı Torrent ve çeşitli indirme araç uygulamalarında var sanırım.

shutdown -s -f -t 3600 //1 saat
shutdown -s -f -t 7200 //2 saat
shutdown -s -f -t 10800 //3 saat
shutdown -s -f -t 14400 //4 saat
shutdown -s -f -t 18000 //5 saat

Son düzenleme:
Çözüm
CMD’ye ‘shutdown -s -f -t X yazabilirsin.

X kısmına saniye yazacağız örneğin 1 saat 3600 saniye. Misal 5 saatte bitecekse indirme;
Bu yöntem pek önerilmez. İndirme işlemi bittiğinde indirilen paketlerin çıkartılma ve yazma işlemleri de olacak. Bu işlemler yapıldığı esnada kapatılırsa dosya bütünlüğünün bozulması yüksek olası. Hadi onu da geçtim, indirmenin ortasında hızın azalmayacağı ne malum? Çünkü Epic'in öyle bir sorunları olabiliyor.

Bu yöntem pek önerilmez. İndirme işlemi bittiğinde indirilen paketlerin çıkartılma ve yazma işlemleri de olacak. Bu işlemler yapıldığı esnada kapatılırsa dosya bütünlüğünün bozulması yüksek olası. Hadi onu da geçtim, indirmenin ortasında hızın azalmayacağı ne malum? Çünkü Epic'in öyle bir sorunları olabiliyor.

İndirme hızı azalmıyor bir de gece olunca uçuyor internet bence 5 saatte iner diye düşünüyorum.

Bu yöntem pek önerilmez. İndirme işlemi bittiğinde indirilen paketlerin çıkartılma ve yazma işlemleri de olacak. Bu işlemler yapıldığı esnada kapatılırsa dosya bütünlüğünün bozulması yüksek olası.

Üzerine 1 saat eklesin ne olur ki en fazla? Başka yöntem yok sonuçta. Ben hep böyle yapıyorum örneğin 2 saat yazıyorsa 2.5 saat şeklinde ayarlayıp yatıyorum daha hiç sorun yaşamadım. Ayrıca Epic Games, Steam kadar doğrulama, yükleme vs. yapmıyor indirme bitince daha çabuk bitiyor.

İndirme hızı azalmıyor. Bir de gece olunca uçuyor internet. Bence 5 saatte iner diye düşünüyorum.
Hayır, kastım Epic Games'in böyle bir sorunu var ki indirme esnasında 0 Kb/s'ye düşüyor ve uzun sürebiliyor bazen. Sizinle alakalı bir durum değil.
Üzerine 1 saat eklesin ne olur ki en fazla? Başka yöntem yok sonuçta. Ben hep böyle yapıyorum örneğin 2 saat yazıyorsa 2.5 saat şeklinde ayarlayıp yatıyorum daha hiç sorun yaşamadım. Ayrıca Epic Games, Steam kadar doğrulama, yükleme vs. yapmıyor indirme bitince daha çabuk bitiyor.
Bazı oyunlarda paketi çıkartma esnasında uzun sürebiliyor yani Steam gibi doğrulamadan bahsetmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı