Epic Games Launcher CPU Usage

psychothinker

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci(Mühendislik)
İndirme yaparken, Steam veya Origin gibi platformlarda olmazken Epic'de High CPU usage sorunu var ya da zaten öyle. Sebebi nedir?
2.'si Görev yöneticisini açtığım zaman System CPU usage %5 civarına çıkıyor. Bu normal mi?
Çünkü normalde format atmadan önce System %1'i geçmiyordu.

ss.png

Son düzenleyen: Moderatör:
O kadar ücretsiz oyun veriyorlar ama neden Steam, Origin veya Uplay gibi optimize bir platform yapamıyorlar sizce?
reklam :) şu an daha da beter açıkcası... ben sürekli görev yöneticisine bakan biriyim performans metrikleriyle kafayı bozmuşum böyle araya giren bir şey oldu mu anında yakalarım son zamanlarda kapalıyken de kullanıyor, ekranda veya pencere küçültülmüşken eyvallah diyorum grafik içeriğin ağır diyorum ama sistem tepsisindeyken ne yapıyorsun? anlık inidirimleri mi takip ediyorsun ? :)

Bende de durum aynı. Epic Games Launcher %4 sabit CPU tüketiyor. Oyun sırasında veya değil fark etmiyor. %4 Ne işlemi yaptırıyor? Ubi Connect ve Steam kullanıyorum onlarda böyle bir durum yok.
Bir de şöyle bir durum fark ettim hesap ayaları kısmında bağlantılar bölümü var. Ücretsiz verilen 7-8 oyun ile hesap bağlanmış durumdaydı kaldırdım. Oyunlar hesaptan silinmedi.

Bende de durum aynı. Epic Games Launcher %4 sabit CPU tüketiyor. Oyun sırasında veya değil fark etmiyor. %4 Ne işlemi yaptırıyor? Ubi Connect ve Steam kullanıyorum onlarda böyle bir durum yok.
Bir de şöyle bir durum fark ettim hesap ayaları kısmında bağlantılar bölümü var. Ücretsiz verilen 7-8 oyun ile hesap bağlanmış durumdaydı kaldırdım. Oyunlar hesaptan silinmedi.
Bağlantılar dediğin muhtemelen diğer platformlar (facebook, steam vb) olan bağlantılardır, sonuçta hesabının bağlantısını kesemezsin :)

Eski ve yeni bilgisayarımın ikisinde de olan bir durum ve eskisinde %4 tüketiyor aynı senin gibi.. Yenisinde ise %9, yani işlem gücüyle ilgili bir şey değil gibi.

Bu arada işlemciler Ryzen 3 1200 (%9 olan) ve Athlon II x3 445 (%4 olan)(2010 model alt-orta seviye bir işlemci)

Geri
Yukarı