Epic Games Launcher'ı Dahili Grafikte Çalıştırma (Dizüstü)

Merhaba. Öncelikle bu benim ilk makalem hatalarım olursa kusura bakmayın:). Dizüstü bilgisayar kullananların bu durumdan muzdarip olduğunu biliyorum. Benim de sinirlerimi çok bozuyordu. Ama her şeyin çözümü olduğu gibi bununda var:).
Öncelikle dahili grafik demek kısaca dizüstü bilgisayarınızın güçsüz ekran kartı demek, daha az güç tüketen demek, haliyle daha az ısınma sorunu demek:).
1-Windows 10'daki sol alttaki arama kutusuna basın.
2-Arama yerine "Grafik ayarları" yazın. Ve girin.
3-"Göz at" deyin. Ve Epic Games'in klasör konumuna gidin.(Nerede olduğunu bilmiyorsanız Epic Games'in masaüstünüzdeki uygulamasına tıklayın ve dosya konumunu aç deyin. Açılan dosyanın yukarısından nerede olduğunu bulabilirsiniz)
4-Epic Games'in klasöründeki Epic Games logosuna sahip her şeyi teker teker bulup ekleyin.
5-Eklediğiniz uygulamaya bir kere tıklayıp seçenekler deyin.

Ekran görüntüsü 2021-03-18 230008.png

6-Oradan güç tasarrufu seçeneğine tıklayıp kaydet deyip çıkın.

Ekran görüntüsü 2021-03-18 230028.png

Bu kadar:). Toplam bende 8 tane vardı. Kırmızı oranlar.

Ekran görüntüsü 2021-03-18 224719.png

Size nasıl kanıtlayacağımı bilemediğim için Epic Games açıkken görev yöneticisin attım. Ve genellikle laptoplarda bulunan Dahili ya da ikincil ekran kartının çalıştığını gösteren ışığı da attım. Benimki beyaz yanıyor yani dahili ekran kartımın çalıştığını gösteriyor. Eğer işinize yaradıysa ne mutlu bana :).
AAAA.png20210318_232417.jpg

Son düzenleme:
Tam olarak hangi problemi ortadan kaldırıyor hocam bu? Yani neyin önüne geçiyor?
Dizüstü bilgisayarlarda birincil ekran kartını kullandığı için güç kullanımını azaltır. Daha çok gece oyun indirirken falan işinize yarar. Birde ben de fan sesi azalmıştı güç kullanımı azaldığı için boşta.

Geri
Yukarı