Epic Games neden bu kadar aşağılanıyor?

Gerektiğinden fazla aşağılanıyor. Neden ama neden? Bırakın adamlar yapsın, biz biliyoruz Steam'i geçemeyeceklerini fakat yapsın. Şimdi Steam'de tartışmalarda dolaşıyordum bir adam Epic'e laflar yağdırmış. Herkeste kimsenin umurunda değil yazıyor mantıklı olarak. Neden Epic Games bu kadar fazla kötüleniyor?
Benim öyle aşırı bir problemim yok Epic Games'e karşı. Hatta kuponlarla aldığım bir kaç oyun da var bedava verdikleri dışında. Öyle ağır laflar söyleyemem ama kesinlikle şu sebeplerden dolayı kötülenebilir:
-Berbat optimizeli bir launcher kullanıyorlar. I5 10400f, 16 GB 2666mhz RAM ve 2060S ekran kartı olan bilgisayar da bile çok geç yüklenen bir launcher bu. Sunucuları baya sıkıntılı sanırım. İnternetin de iyi olsa çok geç yükleniyor menüleri.
-Diğer platformlara karşı bir yapıda giriş yaptılar, Steam kullanıcılarının hoşuna gitmedi. Beraber aynı sunuculara bağlanmaya izin vermiyordu. Steam ve Epic Games arası sunucu ağı daha yeni eklendi. Politikaları saçma.
-Son olarak şuan da kullanıcı kazanmak için, sürekli pahalı harcamalar yapıp bedava oyunlar dağıtıyorlar. Etkinlikleri yok, kullanıcı çekmek için sadece para harcayıp, bedava oyunlar dağıtıyorlar. Ekstra bir aktivite durumları için uğraşmıyorlar. Bu yolda ne kadar büyüyebileceklerini kestiremiyorum.
Bu sorunlar düzelirse eğer, güzel bir platform olur. Hiç Steam kadar kullanıcıya sahip olamayacak bile olsalar.

Tek b

Tek bendemi Steam hantal?
Senden kaynaklı olabilir dostum.

Sosyal ağ yok adamlarda batsa keşke
Epic Games, Steam de olan aynı oyunu bedava yayınlıyor bazen
Ama gider steamdekine 100 lira veririm de aynı oyunu bedava olarak veren Epic'i kullanmam, nedenini bilenler bilir

Nedenini bilmeyenler için söylesen de öğrensek bay Gaben'in dayısının torununun kuzeni.

Gerektiğinden fazla aşağılanıyor. Neden ama neden? Bırakın adamlar yapsın, biz biliyoruz Steam'i geçemeyeceklerini fakat yapsın. Şimdi Steam'de tartışmalarda dolaşıyordum bir adam Epic'e laflar yağdırmış. Herkeste kimsenin umurunda değil yazıyor mantıklı olarak. Neden Epic Games bu kadar fazla kötüleniyor?
Mobili çıksa daha güzel olabilir, tabiki rakibi güçlü. Belki seneye.

Launcher'ı biraz hantal.

Launcher içindeki Steamvari özelliklerin eksikliği kullanıcıları uzaklaştırıyor.

Yapımcılara para verip oyunları kendi platformunda tutuyor Steam'e belli bir süre çıkmasını engelliyor.

Verdiği bedava oyunlar ve kuponlar için minnettarım ki kendim de kuponlarıyla baya oyun aldım ama eksiklikleri de var. Eksikliklerini giderirlerse daha iyi bir alternatif olabilirler.
usta aktifsen sana birşey sorabilirmiyim

Eskiden CD-ROM'a takardın CD'yi yüklerdin oyununu, tek başına kimsenin haberi olmadan oynardın, bitirirdin zevkini alır sonra silerdin. Şimdi bakıyorum yok sosyal ağ, yok arkadaş ekleme, yok eşya satma, yok koleksiyon kartı, yok başarımlar, yok pazar falan filan.

Steam bildiğin insanlarda bağımlılık olmuş bu yüzden kimse Epic'ten veya başka herhangi bir yerden oyun oynamak istemiyor. Uygulamanın yavaş olması falan hikaye yani. Ben Epic Games'i ilk kurulduğu zamandan beri kullanıyorum ama abarttıkları kadar kasma donma yok. Şuana kadarda oyun oynama keyfi olarak bir sorununu görmedim.

Hiçbir tarafı savunmayın rekabet olması kullanıcının işine gelir. Oyun nerede ucuzsa oradan alınması mantıklı olandır.

O kadar çok aşşağılanması tabi saçma ama işlemcisi olsun oyun optimize si olsun ağ ayarları sıkıştırma vb. Olayları olsun en iyi sistemlerde bile insanı sinir edecek durumda acilen düzeltmeleri lazım

Kesinlikle gereksiz aşağılanıyor fakat bu bedava oyun dağıtmasalar yüzüne bile bakmayacağım bir platform olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu videoyu izlerseniz anlarsınız diye düşünüyorum.

Konuyu Epic neden aşağılanıyor değil de millet neden Steam Epic fanlığı yapıyor diye yazsan daha mantıklı olacak. Çünkü bunu diyenlerin çoğu fan ve çocuk.

Her oyunun fanını gördük. İyi olduğu taraflarına ya da hatalarına rağmen ölümüne savunuyorlar. Bunda bir şey yok seviyordur der geçerim. Ama bu gözler Steam fanı da Epic fanı da gördü. Yahu oyun satın aldığın bir yerin fanı nasıl olunur anlamış değilim.

Aklı başında adamın ne Epic gömdüğünü ne de Steam övdüğünü gördüm. Adam nerede ucuzsa onu alır.
Epic Games'in verdiği birçok oyunla sağlam bir kütüphane elde etmiş olduk. Çokça oyun da aldım bu sayede. İkisinin de birbirinden iyi yönleri var. Birini seçmek yerine elinde imkanın varsa ikisini de kullanmalısın. Bizim çocuklarda biraz sahip olduğu şeyi en iyi olduğuna inandırma çabası var. Gereksiz. Büyüyünce geçecektir.

Şu an benim tek gördüğüm ara yüzün biraz hantal oluşu. Onun dışında zaten birçok avantajla geliyor Epic. Düzeltirlerse çok daha iyi hale gelir. Steam ise yıllardan beri var. İlk çıktığında çok mu iyiydi de Steam? CS1.6 ara yüzü vardı resmen. Zamanla gelişir.

Yeni konular

Geri
Yukarı