Çözüldü Epic Games oyunları diğer diske nasıl taşınır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Eki Görüntüle 1401718Olmuyor yaptıktan sonra yine yükle çıkıyor.
@BurakAtan
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam nerede yanlış yapıyorum?
Sizinkinden farklı olarak tek yaptığım yeni klasörün içindekileri silmeden eskileri üzerine kopyaladım. Sonra Epic Games'i kapatıp açtım. Kontrol bile etmeden kurdu direkt. Eğer yine olmuyorsa oyun dosyalarında bir eksiklik olabilir. Ya da kurulum dizini değiştiği için belki de ondan bu yöntem çalışmıyor olabilir.
Oyunu farklı bir klasöre taşıyın. Taşımak istediğiniz oyunun indirmesini, taşımak istediğiniz diske, Epic Games'ten başlatın ve birkaç saniye sonra durdurup Epic Games'i tamamen kapatın (arkaplanda çalışmasın). İndirmenin tamamlanmadığı klasöre, hali hazırda farklı bir klasöre taşıdığınız oyunun dosyalarını atın. Epic Games'e dönüp indirmeyi devam ettin. Doğrulama yapacak, eksik birkaç (belki birkaç yüz) MB indirmeyi tamamlayacak.

Ben böyle yapıyorum.

Oyunu farklı bir klasöre taşıyın. Taşımak istediğiniz oyunun indirmesini, taşımak istediğiniz diske, Epic Games'ten başlatın ve birkaç saniye sonra durdurup Epic Games'i tamamen kapatın (arka planda çalışmasın). İndirmenin tamamlanmadığı klasöre, halihazırda farklı bir klasöre taşıdığınız oyunun dosyalarını atın. Epic Games'e dönüp indirmeyi devam ettin. Doğrulama yapacak, eksik birkaç (belki birkaç yüz) MB indirmeyi tamamlayacak.

Ben böyle yapıyorum.

Hocam ben indirmeden direkt taşımak istiyorum Steam'deki gibi.

Hocam ben indirmeden direkt taşımak istiyorum Steam'deki gibi.
Direkt taşıma var mı Epic'te bilmiyorum. Böyle de zaten tamamen tekrar indirmeyeceksiniz. Sadece 100-200 MB indirme gerekecek. Önceki gün Cities Skylines'ı HDD'den SSD'ye bu yolla taşıdım. Doğrulama sonrası 7 GB oyundan sadece 200 MB indirme gerekti.

Direkt taşıma var mı Epic'te bilmiyorum. Böyle de zaten tamamen tekrar indirmeyeceksiniz. Sadece 100-200 MB indirme gerekecek. Önceki gün Cities Skylines'ı HDD'den SSD'ye bu yolla taşıdım. Doğrulama sonrası 7 GB oyundan sadece 200 MB indirme gerekti.
Hocam tam olarak nasıl yaptığınızı anlamadım.

Hocam tam olarak nasıl yaptığınızı anlamadım.
Şöyle yapıyorum;
Oyunu kurulu olduğu yerden başka bir yere (oyunu tekrar indireceğim yere değil, başka bir klasöre) taşıyorum. Böylece Epic Games'te oyunu kaldırmışım gibi görünüyor. Bu da oyunun tekrar indirmesini başlatabilmemi sağlıyor.

İndirmeyi, taşımayı istediğim diske başlatıp durduruyorum ve Epic'i tamamen kapatıyorum. Oyunun dosyalarını yeni indirmeyi başlattığım klasöre atıyorum. Epic'i tekrar açıp devam ettiriyorum. Doğrulama yapıyor. İndirme gerekirse tamamlıyor ve bitiyor.

Şöyle yapıyorum;
Oyunu kurulu olduğu yerden başka bir yere (oyunu tekrar indireceğim yere değil, başka bir klasöre) taşıyorum. Böylece Epic Games'te oyunu kaldırmışım gibi görünüyor. Bu da oyunun tekrar indirmesini başlatabilmemi sağlıyor.

İndirmeyi, taşımayı istediğim diske başlatıp durduruyorum ve Epic'i tamamen kapatıyorum. Oyunun dosyalarını yeni indirmeyi başlattığım klasöre atıyorum. Epic'i tekrar açıp devam ettiriyorum. Doğrulama yapıyor. İndirme gerekirse tamamlıyor ve bitiyor.

1653734030089.png

Buradaki dosyalardamı oyun dosyası?

Oyunu kurarken nereyi seçtiğinizi bilmiyorum. Burada da olabilir, başka yerde de. Siz hiçbir yer seçmediyseniz varsayılan olarak buradaki bir klasöre kuruyor olabilir. Ben genelde C diskine kurmam. Format atılınca silinir çünkü.

Hocam orasıymış şu an başlata basınca hiçbir şey açılmıyor ama kaldırıldı olarak da gözükmüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı