Çözüldü Epic Games Rocket League yanıt vermeyip açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10
Öncelikle iyi günler Epic Games'ten Rocket League indirdim fakat açmaya çalıştığımda 64 Bit "DX11 cooked (yanıt vermiyor) yazıyor" böyle bir hata alıyorum ve oyun kendi kendine kapanıyor yardımcı olursanız sevinirim. Sistem özelliklerimi de aşağıya bıraktım aslında ben ekran kartımın DirectX sürümünden kaynaklandığını düşünüyorum.

Dosya Ekleri

• sistem 2.PNG
    sistem 2.PNG
    3,7 KB · Görüntüleme: 49
  • siswtem.PNG
    siswtem.PNG
    4,8 KB · Görüntüleme: 47
  • image_2020-12-24_085213.png
    image_2020-12-24_085213.png
    16,7 KB · Görüntüleme: 47
Çözüm
Şüpheleriniz doğru. Kartınızın sınırlı bir DX 11 desteği bulunuyor, oyun da DX 11 desteği gerektiriyor. Ekran kartınızın sürücülerini ve işletim sisteminizi güncelleyin. Yine olmazsa bu kartla bu oyunu oynayamazsınız demektir.
Şüpheleriniz doğru. Kartınızın sınırlı bir DX 11 desteği bulunuyor, oyun da DX 11 desteği gerektiriyor. Ekran kartınızın sürücülerini ve işletim sisteminizi güncelleyin. Yine olmazsa bu kartla bu oyunu oynayamazsınız demektir.

Çözüm

Kartım eski olduğu için güncelleme gelmiyor. Daha önce de birçok kez denedim, GeForce Experience'ta da desteklenmediği için son çare sistemimi güncelleyebilir miyim diye bakacağım. İlginiz için teşekkürler.

Attığınız link nedir kart özellikleri mi?

Evet, kartın özellikleri. İncelemek isteyen olursa diye bıraktım. Temel olarak kartınız eski olduğu için açamıyorsunuz oyunu.

Yeni konular

Geri
Yukarı