Epic Games ve reklam kampanyası

Bir acayip

Decapat
Yer
Antalya,Döşemealtı
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Son aylarda aşırı derece oynadığım Fortnite oyunu ve reklamlarından bahsedeceğim. Son bir yılda anasayfamda aşırı derece Fortnite videosu var. Belki oyunun çıktığı 2017 yılından beri bu var ama ben fark etmedim. Bence Epic Games gizli olarak reklam yapıyor. "ee ne var bunda şimdi." diyebilirsiniz. Ama aslında yapılan şu sanki yüklü miktarda parayı birine veriyorlar da onlarda parayı tamamen yeni içerik üreticileri yapmaya harcıyor. Başlarda bu kanallar botlar sayesinde abone ve izlenme veriliyor ki zaten böyle izlenmeler şu anki Fortnite için imkansız bu arada normalde Epic Games oyun için büyükmüş gibi görünen (işte o sözde içerik üreticileri sayesinde öyle bir algı yaratıyor) ama küçük olan Event'lerle oyunun gazını olabildiğince uzatıp, para harcamayarak yapıyor. Yani bir görseniz videoların hepsi neredeyse aynı gibi sanki aynı kişi tarafından yazılmışlar. En azından kurgusu. Fark ettiğim kadarıyla olabildiğince sponsor alıyor para almak için. Uzun lafın kısası bu reklam politikası umarım yaygınlaşmaz sadece bahsetmek istedim çünkü artık belli bir çizgiyi aştı bu arada bu YouTuber'ler de her zaman aynı konseptte vidolar çekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
İçerik üreticilerine para verdiklerini sanmıyorum. Fortnite izleniyor ve insanlar da ekmeğinden yemek için popüler şeyleri çekiyor. Ne tutarsa hepsi aynı içeriği çekiyor. Tek tek para verdiklerini falan sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı