Çözüldü Epic Games'de yüklü olan oyuna Steam'den girmek

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

megu

Hectopat
Merhabalar. Bir hata ettim ve Epic Games'den R6 aldım ve oyunu yükledim. Şimdi ise oyunu Steam'den aldım. Steam oyunu yüklememi istiyor. Fakat oyun bende yüklü. İlla oyunu silip tekrar Steam'den mi yüklemem gerekiyor? Yoksa başka bir çözümümü var? Yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Çözüm
Sorunu çözdüm

Steam'den oyunu yükle dedim. Sonra /steamaps/common kısmında oyunun klasörü oluştu. Bu klasörü masaüstüne atıp oyunu indirmesini iptal etmek için kaldır dedim. Masaüstüne bulunan oyunun klasörünün içine Epic Games'teki oyunun dosyalarını attım. Sonra klasörü geri /steamaps/common'a attım son olarak oyunu yükle dedim ve oyunun dosyalarını algıladı. Tekrar indirmeme gerek kalmadı çok teşekkür ederim.
Merhabalar. Bir hata ettim ve Epic Games'den R6 aldım ve oyunu yükledim. Şimdi ise oyunu Steam'den aldım. Steam oyunu yüklememi istiyor. Fakat oyun bende yüklü. İlla oyunu silip tekrar Steam'den mi yüklemem gerekiyor? Yoksa başka bir çözümümü var? Yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Neden hata olarak gördünüz ki? Epic Games gayet güzel bir platformdur.

/steamaps/common içerisine oyun dosyalarını kopyalayıp deneyebilirsin. Oyunu tekrardan Steam'den indirmen gerekir ama Steam var olan dosyaları tespit edip otomatik olarak atlayabilir. Daha önce başaramadım ben ama denemekten zarar gelmez.

/steamaps/common içerisine oyun dosyalarını kopyalayıp deneyebilirsin. Oyunu tekrardan Steam'den indirmen gerekir ama Steam var olan dosyaları tespit edip otomatik olarak atlayabilir. Daha önce başaramadım ben ama denemekten zarar gelmez.

Bunun aynısını Ark için yapmıştım olmuştu denemekte fayda var. Ama Epic Games ve Steam'ın aynı oyun için oluşturduğu klasör ismi farklı olabiliyor en azından Ark'da öyleydi ben klasörün ismini Steam'ın istediği gibi düzenlemiştim ve olmuştu, ismi düzeltmediğimde sıfırdan kurmaya başlamıştı.

Neden zaten olan bir oyunu bir daha alıyorsunuz? Epic Games'te olunca farklı bir oyun olmuyor.

Sistemimde sıkıntı olmamasına rağmen yüklediğim oyunlar siyah ekranda kalıyor ama arkadan oyunun sesi geliyor. Ben biraz sinirliyim açıkçası.
Ve o kadar forumlara yazı yazdım. Nedenini bulan bir türlü çıkmadı. Ender bir vaka. Biliyorum başkasının sorusunun altına soru sormak yasak ama bir fikriniz varsa söylerseniz mutlu olurum. Driverlar güncel.

Sorunu çözdüm

Steam'den oyunu yükle dedim. Sonra /steamaps/common kısmında oyunun klasörü oluştu. Bu klasörü masaüstüne atıp oyunu indirmesini iptal etmek için kaldır dedim. Masaüstüne bulunan oyunun klasörünün içine Epic Games'teki oyunun dosyalarını attım. Sonra klasörü geri /steamaps/common'a attım son olarak oyunu yükle dedim ve oyunun dosyalarını algıladı. Tekrar indirmeme gerek kalmadı çok teşekkür ederim.

Çözüm
sorunu çözdüm

Kanka sen adamsın ben de denedim oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı