Elektronik Epomaker TH66 Mekanik Klavye 1611 TL

Klavye bugün elime geçti. Açıkçası incelemeleri izledikten sonra beklentimi biraz yükseltmiştim, lakin bu kadarını beklemiyordum. Klavyenin malzeme ve üretim kalitesi gerçekten yüksek, bunu elinize alır almaz ağırlığından dahi anlayabiliyorsunuz. Tuşlar ve stabilizörler pre-lubed olarak gelmiş. Ayrıca Gateron Yellow switchler gerçekten red switchlere göre hissiyat olarak daha güzel ve daha tok. Yellow switchlere pre-lubed olmaları ve kaliteli keycap içermeleri de eklenince güzel bir yazım deneyimi veriyor.

Keycap profiline alışmak biraz zaman alacak gibi ancak üzerinde gelen keycap seti gerçekten kaliteli. Renginden dolayı acaba değiştirsem mi diye düşünmüştüm ancak elime geçince buna hiç gerek olmadığını fark ettim.

Kutudan 2.4 GHz receiver ve 4 adet yedek switch çıkması büyük bir artı.

Eki Görüntüle 1601404

Eki Görüntüle 1601403

Eki Görüntüle 1601405

Ses testleri:

Öncesinde Anne Pro 2 ya da Skyloong SK64 gibi daha küçük klavyelerden almayı düşünüyordum, Aliexpress üzerinden. TH66, bu iki klavye ile karşılaştırılamayacak kadar daha kaliteli.
Bu klavye ile ilgili tek sıkıntı kablosuz bağlantısında yaşanan sorunlar diye biliyorum

Klavye bugün elime geçti. Açıkçası incelemeleri izledikten sonra beklentimi biraz yükseltmiştim, lakin bu kadarını beklemiyordum. Klavyenin malzeme ve üretim kalitesi gerçekten yüksek, bunu elinize alır almaz ağırlığından dahi anlayabiliyorsunuz. Tuşlar ve stabilizörler pre-lubed olarak gelmiş. Ayrıca Gateron Yellow switchler gerçekten red switchlere göre hissiyat olarak daha güzel ve daha tok. Yellow switchlere pre-lubed olmaları ve kaliteli keycap içermeleri de eklenince güzel bir yazım deneyimi veriyor.

Keycap profiline alışmak biraz zaman alacak gibi ancak üzerinde gelen keycap seti gerçekten kaliteli. Renginden dolayı acaba değiştirsem mi diye düşünmüştüm ancak elime geçince buna hiç gerek olmadığını fark ettim.

Eki Görüntüle 1601404

Eki Görüntüle 1601403

Eki Görüntüle 1601405

Ses testleri:

Öncesinde Anne Pro 2 ya da Skyloong SK64 gibi daha küçük klavyelerden almayı düşünüyordum, Aliexpress üzerinden. TH66, bu iki klavye ile karşılaştırılamayacak kadar daha kaliteli.

Beğendiğinize sevindim, tekrardan iyi günlerde olsun. Yellow switch'ler gerçekten benim beklediğimden çok daha iyi çıktı. Aktivasyon süresi yönünden Red ile zaten hiçbir fark yok, buna karşın sesi ve hissiyatı çok daha tatlı. Benim de elimde Cherry profil PBT keycap seti var ama TH66'nın keycap profiline hemen alıştım, bir de Cherry olanlar ucuz PBT gibi geldi TH66'ın keycaplerden sonra.

Sağa sola taşımak istediğimde kablosuz olmasının büyük faydası olacak ama masada sabit kullandığımda kablolu tercih ediyorum. Kablosuzunun çekim performansı hakkında pek bilgim yok bu nedenle.

Mystery box alıp gelen oldu mu?
Bileğimdeki ağrı sebebiyle flat klavyelere geçtim ama yine bir deneyesim var kutuyu

8 Aralıkta kargoya verildi, sitesinde free shipping için 2-3 hafta sürdüğü yazıyordu. Türkiye'ye gelişi, Türkiye içinde hareketi derken 1-1.5 ayı bulur gelmesi. Ama mystery box şu an satılmıyor sanırım belli bir süreliğine vardı diye biliyorum.

Epomaker sitesinden aldığımız vergisiz alabiliyor muyuz?

75 klavye isteyen olsa buda iyi ilk sipariş ikinci sipariş falan indirimiyle 1500e geliyor, epomaker ak816 olması lazım aynı kasa falan ona göre ucuz baya gasket mount

Eki Görüntüle 1601404

Eki Görüntüle 1601403

Eki Görüntüle 1601405

Ses testleri:

Çok şıkmış güle güle kullanın. Markayı uzun süredir takip ediyorum. Fakat bana biraz daha tuşlusu lazım :) Yılbaşında güzel indirimler olur da alırız inşallah.

Yeni konular

Geri
Yukarı