Elektronik Epomaker TH66 Mekanik Klavye 1611 TL

Şu an epomaker sitesinde mystery box satıyorlar 50 dolara. 10 dolar da indirim kuponu edinip 40 dolara alabilirsiniz. İçinden 5 tane klavye gelebilir en kötüsü bile 700 liraya değecektir diye düşünüyorum ben aldım bir tane. Düşünenler kurcalasın biraz.

Bu mystery boxlardan genelde çöp çıkıyor. 700-800 TL'ye keycap vb şeyler almak isterseniz alabilirsiniz :D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu mystery boxlardan genelde çöp çıkıyor. 700-800 TL'ye keycap vb şeyler almak isterseniz alabilirsiniz :D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Videodaki mystery boxları satan firmanın sistemi nasıldır bilmiyorum ama Epomaker'da zaten klavye, klavye kiti, keycap ve switch olarak 4 farklı paket var ve hepsinin fiyatları farklı. 40-50 dolar verdiğin paketten keycap çıkması gibi bir durum yok yani. Ha tabi çok büyük ihtimalle bu paketlere her klavyeden eşit miktarda koymuyorlardır, daha az satan ve daha ucuz olanların sayısı çok daha fazladır illaki.

Screenshot_1.png

Genelde standarttır zaten bu paketlerin amacı elimde fazla stok veya az satan modelleri koyarlar, 1000 de 1 de çok satan modeli koyup bakın koyduk derler.

Ürünün siparişini geçtim, daha önceden almayı düşünüyordum aslında ancak 2000 TL'ye yakın fiyatı pahalı gelmişti. Özellikle Dongle ile gelmesi benim için büyük bir artı. Gateron Yellow olması özellikle iyi oldu. Sesi ve malzeme kalitesi de fiyatına göre çok iyi diye düşünüyorum.

Hayırlısı olsun. Ben beğeneceğinizi düşünüyorum. Bu fiyata alınabilecek daha iyi bir mekanik klavye olduğunu düşünmüyorum şu anda. Aslında bendekine sarı siteden GMK Pacific Clone keycapler de aldım ama kendi keycaplerinin hissiyatı ondan daha iyi olduğu için birkaç tanesi dışında hiçbirini klavyeye takmadım bile. Case de bayağı ağır ve sağlam hissettiriyor, kolay kolay bir şey olmaz.

Genelde standarttır zaten bu paketlerin amacı elimde fazla stok veya az satan modelleri koyarlar, 1000 de 1 de çok satan modeli koyup bakın koyduk derler.
Bu mystery box'lar stok fazlası ürünlerden ibaret, TH66 çok satmıyor kendi sitelerinde. Yeni modelleri daha çok rağbet görüyor.

W
açıp bakmamışsın bile siteye be hocam :) benim attığım linke bakmaya üşenmişsin ama youtube’dan o videoyu bulmaya üşenmemişsin tebrikler

Klavye bugün elime geçti. Açıkçası incelemeleri izledikten sonra beklentimi biraz yükseltmiştim, lakin bu kadarını beklemiyordum. Klavyenin malzeme ve üretim kalitesi gerçekten yüksek, bunu elinize alır almaz ağırlığından dahi anlayabiliyorsunuz. Tuşlar ve stabilizörler pre-lubed olarak gelmiş. Ayrıca Gateron Yellow switchler gerçekten red switchlere göre hissiyat olarak daha güzel ve daha tok. Yellow switchlere pre-lubed olmaları ve kaliteli keycap içermeleri de eklenince güzel bir yazım deneyimi veriyor.

Keycap profiline alışmak biraz zaman alacak gibi ancak üzerinde gelen keycap seti gerçekten kaliteli. Renginden dolayı acaba değiştirsem mi diye düşünmüştüm ancak elime geçince buna hiç gerek olmadığını fark ettim.

Kutudan 2.4 GHz receiver ve 4 adet yedek switch çıkması büyük bir artı.

20221213_035404.jpg

20221213_035426.jpg

20221213_035335.jpg

Ses testleri:

Öncesinde Anne Pro 2 ya da Skyloong SK64 gibi daha küçük klavyelerden almayı düşünüyordum, Aliexpress üzerinden. TH66, bu iki klavye ile karşılaştırılamayacak kadar daha kaliteli.

Geri
Yukarı