Erasmus Sınavına Hazırlık

Eray Çelik

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba. Havacılık Yönetimi 1. Sınıf öğrencisiyim. Erasmus programını çok istiyorum. Yurtdışında okumak gibi bir hayalim var. İngilizce seviyem B1-B2 arası. Speaking'im gayet iyi ancak gramerde sıkıntı çekiyorum. Birçok yabancı arkadaşımla çok rahat konuşabilirken iş sınava ve gramere gelince biraz düşüyorum. İngilizce muafiyet sınavına girdim 1. dönem başı ve CC aldım sınavdan. Muaf oldum ve geçtim ancak aldığım puan düşüktü ve bu beni çok üzdü. Erasmus için Polonya ve Hollanda seçeneğim var. Yaklaşık 50 kişi başvurdu ancak kontenjan sayısı ise sadece 5. Bana ne tavsiye edersiniz ? Hangi siteden veya kaynaktan çalışmalıyım ? Gramerimi düzeltmek istiyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim. Daha önce bu sınava girmiş olanlar tavsiye verirse çok makbul geçer.

Verdiğiniz cevap için teşekkür ederim. Söylediklerinizi inceliyorum şuan.
Söylediğiniz kitabı inceledim. Ancak fiyatı biraz tuzlu ve sınavım Mart ayının ilk haftalarında olacak yani pek bir sürem kalmadı. Ayrıca bu kitabı alacak pek durumum yok şuan. Youtube da birçok video izledim ancak pek bir şey anlamadım. Yine de verdiğiniz tavsiyeler için teşekkürler.

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba. Havacılık Yönetimi 1. Sınıf öğrencisiyim. Erasmus programını çok istiyorum. Yurtdışında okumak gibi bir hayalim var. İngilizce seviyem B1-B2 arası. Speaking'im gayet iyi ancak gramerde sıkıntı çekiyorum. Birçok yabancı arkadaşımla çok rahat konuşabilirken iş sınava ve gramere gelince biraz düşüyorum. İngilizce muafiyet sınavına girdim 1. dönem başı ve CC aldım sınavdan. Muaf oldum ve geçtim ancak aldığım puan düşüktü ve bu beni çok üzdü. Erasmus için Polonya ve Hollanda seçeneğim var. Yaklaşık 50 kişi başvurdu ancak kontenjan sayısı ise sadece 5. Bana ne tavsiye edersiniz ? Hangi siteden veya kaynaktan çalışmalıyım ? Gramerimi düzeltmek istiyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim. Daha önce bu sınava girmiş olanlar tavsiye verirse çok makbul geçer.
Hocam gramer için mart ayına kadar özel ders almanızı tavsiye ederim eğer imkanınız varsa. Denedim çok etkili.

Hocam cevabınız için teşekkürler ancak özel hocaya verecek durumum yok. Ücretsiz yollardan halletmeye çalışıyorum. Yine de tavsiyeniz için sağolun.

Ben var olan seçenekler için yorum yapacağım. Polonya'ya Erasmus'a gitmiştim. Hollanda yı da gördüm. Eğer fırsatınız olursa kesinlikle Hollanda yı seçin. Polonya'ya göre pahalı bir ülke ama gerçekten değer.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı