Erasmus’a giden var mı?

Yaklaşık 20-30 tane Polon gördüm. Hepsi çok iyi bir şekilde İngilizce konuşuyordu. Dil konusunda endişeniz olmasın. Turistik bir ülke olduğu için İngilizce bilenler az olmayacaktır.

Eğer okulunuz bir sınırlandırma koymazsa oldukça kolay. Çok güzel ülkeler ile komşu. Almanya, Çekya, Belarus, Litvanya, Slovakya ve Ukrayna.

* Polonların İngilizce bilme orası yaşlı ve yerel kesiminde o kadar iç açıcı değil ama sorun olmaz. Üni ortamında İngilizce bilenler olacaktır.

* Okul sınır koyamaz, yanlış bilgi bu. Avrupa içerisinde pasaporta kaşe vurulmuyor giriş çıkış için. Şehir gezer gibi gezeceksin multi vize ile. Pasaport bile kolay kolay sormazlar ama yanında olsun.
Sınırsız gezebilirsin "schengen ülkeleri" içerisinde. Schegen dışına çıkma konusunda 2 hafta limit var.

Çok teşekkür ederim. Sizin de fikrinizi merak ediyorum. İtalya, milano; Polonya, opole? Hangisi sizce🥺

Güney İtalya olsa idi İtalya derdim. Ama Milano'yu asla tercih etmem. Çılgın derece pahalı bir şehir. Orada hayatta kalma mücadelesi vermek yerine kesinlikle Opole'ye giderdim.

13 aprile bak :) 10-15 Euro'ya her yere uçak bileti var. Sudan ucuz ^^
Bunu ilk demeliydiniz!
Ukrayna schengen ülkesi değil, 2 haftadan fazla giriş-çıkışta burs kesintisi olacaktır.

İtalya'yı çoğu kişi tavsiye etmiyor, pahalı ama gezip görmeye değer bir ülke. Türklere de iyi davranmıyorlarmış.

Kuzey İtalya çok pahalı; ama güney İtalya bayağı ucuza geliyor. Burs da 500 Euro orada :)
türklere tutumları kötü değil, hatta polonyalılar turistlere karşı daha ketum :D
ama haklısın 100-150 Euro'ya İtalya gezilir zaten ulaşım vs dahil.

Ekleme:
Polonya avantajlarından birisi de yurt olanaklarıdır.
Fiyatlar 50-80 Euro arasında ve çok çok iyi. Ucuz odalar paylaşımlı oluyor mesela ama daha iyi. Arkadaş çevren oluyor.

Son düzenleme:
Yaklaşık 2 yıl önce Macaristan'a gitmiştim. Gerçekten görmeye değerdi ve iyi bir eğitim vermişlerdi. Kızları da güzeldi(İsveç'ten gelen ekipte vardı onlar daha güzel yalnız xd.). Yerel yemekler kötüydü.(Şekerli salatalık, vişneli çorba vs.) Bana göre değilmiş yemekleri. Sizin seçeneklerinize gelirsek Polonya'nın daha iyi olduğu söyleniyor.

Hocam keşke ilgi duyduğum cinsiyet olsaydı vallahi ne deyim🥺
İtalya, milano ve Polonya, opole seçeneklerim var şu an. Tercih yapmak ve yapmamak arasındaydım.

Hocam ben üniversite programındayım. Devlet dönemlik ya da yıllık olarak hibe veriyor. Anlaşmalı başka bir üniversitede o dönem ya da yıl eğitim alıyorsunuz.

Polonya'ya 1 haftalığına gittim 3 gün nova skalmieryzce'de kaldım(yanlış yazmış olabilirim).sonrasında Krakow'a gittim ve cidden güzel bir ülke. Avrupa'ya hayranlığım zaten vardı ama soğuk ve güzel bir şehirdi.

Geri
Yukarı