Erdoğan, deprem aramalarında CHP’li belediye başkanlarını pas geçti!

yardım için Hatay'a gidecekti fakat kooparatif Hatay Belediyesi CHP'ye ait olduğu için oraya yardım gitmesini yasaklamışlar.
Koperatifler zaten parti ajansına dönmüştür. Köylü kendi eliyle bunları başlarına musallat etti, şimdi köylere yardım gitmiyorsa sebeplerinden biride bunlar oldu.

Suçlulara suçlu demek, ölenlere saygısızlık değildir. Şahsen, ben orada ölmüş ya da öleceğim belli olsa, ki maalesef hava şartlarından artık kimsenin kurtulabileceğini sanmıyorum, birilerinin beni öldürene cezasını vermesini isterdim.
Şimdi yapmayalım diyorsun ama yarın gündem yine değişecek, yine unutulacak bu ölenler. 20 yıldır bana ölüp de hatırlanan birini söyler misin? Deprem olsun maden olsun?.. Hadi söyle, kim yargılandı?
Nasıl inanmıyorsunuz anlamıyorum o zaman sizin dediğinize göre bu şehirleri haritadan silelim olsun bitsin? Halen canlı canlı insanlar çıkarılıyor tırlarca yardım gidiyor milyonlar toplanıyor biraz olsun yaraları sarmak için kısa vadede ve uzun vadede konaklama sorunu çözülmesi için çalışmalara yapılıyor. Daha öncede bu ülkede afetler yaşandı elbet kayıplar oldu ama yaralarda sarıldı azda olsa.

Nasıl inanmıyorsunuz anlamıyorum o zaman sizin dediğinize göre bu şehirleri haritadan silelim olsun bitsin? Halen canlı canlı insanlar çıkarılıyor tırlarca yardım gidiyor milyonlar toplanıyor biraz olsun yaraları sarmak için kısa vadede ve uzun vadede konaklama sorunu çözülmesi için çalışmalara yapılıyor. Daha öncede bu ülkede afetler yaşandı elbet kayıplar oldu ama yaralarda sarıldı azda olsa.
Şimdi siz benim dediklerimden kelimeleri alıp başka tarafa çekiyorsunuz. Bunu yapan kişiler zaten belli tarafın kişileri.
Hava eksi bilmem kaç derece, ulaşılan cesetlerin çoğu yıkımdan çok dönarak ölmüştü daha bir gün önce. Yaz mevsimi olsa bir şekilde beklersin ama soğuk hiç birşeye benzemez. Çıkarılanlara destek gidiyor evet ama maalesef, bakın çok üzülerek söylüyorum, çıkarılamayanlar için baya geç oldu.
Ama burada benim öldürenlerden hesap sormamın bu çalışmalara ne gibi bir zararı olabilir anlamıyorum? Siz de burada yazı yazdığınıza göre orada yardım etmiyorsunuz kimseye. Kısaca ne sizin ne de benim şu anda fiziksel bir yardım yapma durumum yok ama en azından ben hesap soruyorum, siz onu da yapmıyorsunuz. Hangimiz daha faydalı?

Ben bu cümleyi o kadar çok duydum ki. Tek ümit birilerinin en sonunda gidip, diğerlerinin onları yargılaması. Tabii gelenlerde öldürmezse.

Artık halkın çoğu gözünü açtı kardeşim gerçekten ak parti eski güçlü döneminde değil hala birçok kyun olsa da gerçekten böyle ihmaller hele seçim arifesinde unutulmayacak şeyler.

Şimdi siz benim dediklerimden kelimeleri alıp başka tarafa çekiyorsunuz. Bunu yapan kişiler zaten belli tarafın kişileri.
Hava eksi bilmem kaç derece, ulaşılan cesetlerin çoğu yıkımdan çok dönarak ölmüştü daha bir gün önce. Yaz mevsimi olsa bir şekilde beklersin ama soğuk hiç birşeye benzemez. Çıkarılanlara destek gidiyor evet ama maalesef, bakın çok üzülerek söylüyorum, çıkarılamayanlar için baya geç oldu.
Ama burada benim öldürenlerden hesap sormamın bu çalışmalara ne gibi bir zararı olabilir anlamıyorum? Siz de burada yazı yazdığınıza göre orada yardım etmiyorsunuz kimseye. Kısaca ne sizin ne de benim şu anda fiziksel bir yardım yapma durumum yok ama en azından ben hesap soruyorum, siz onu da yapmıyorsunuz. Hangimiz daha faydalı?
Altına imzamı atarım.

Malatya'da yaşıyorum bence ilki 7.8 ikincisi ve en çok çöküşe neden olan en az 8.0 şiddetindeki deprem sonrası ilk kez yardım getiren Elazığ CHP gençlik kolları oldu. Malatya'nın birçok bölgesinde binalar çöktü ve Malatya AKP'de olmasına rağmen belediyeden neredeyse hiçbir yardım gelmiyor insanlar enkaz altında. Şuana kadar yapılan tek şey çöküntünün olduğu mahallelerin polis tarafından ulaşıma kapatılması, yani arama kurtarma hala başlamadı başlasa da tonlarca ağırlıktaki blokları keser ve çekiçle kaldıramazsınız!..

Koperatifler zaten parti ajansına dönmüştür. Köylü kendi eliyle bunları başlarına musallat etti, şimdi köylere yardım gitmiyorsa sebeplerinden biride bunlar oldu.
Ne diyeceğimi şaşırdım artık hocam.

Siz de burada yazı yazdığınıza göre orada yardım etmiyorsunuz kimseye. Kısaca ne sizin ne de benim şu anda fiziksel bir yardım yapma durumum yok ama en azından ben hesap soruyorum, siz onu da yapmıyorsunuz. Hangimiz daha faydalı?
Bölgeye yakın bir yerdeyim ve inanın ki tek ben değil binlerce kişi seferberlik içinde. Halen umutlar var halen çabalar var bu olumsuz düşünceleri kendinize saklayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı