Erdoğan ''Kapıları açar 3.6 milyon mülteciyi size göndeririz.''

bu karı kıza göz dikme işi bu ülkede bi kaç tane ekstrem örnek yaşandı diye, genelleme yapmak adalete sığmaz.
Açıkçası buna hiç katılmıyorum. Yeşilköy ve Florya sahile gidersen bir gün İstanbul'da ne demek istediğimi çok iyi anlarsın. Yoldan geçen türbanlı kadınlara bile bakarak şortunun önüyle oynuyorsa zaten aklından geçenleri net anlar bir insan. Yo savunmak falan değil, ben açıkça söylüyorum, Suriyeliler'i bu ülkede görmek falan istemiyorum, ister ülkelerine ister Avrupa'da ne cehenneme gidiyorlarsa gitsinler. Kendi vatanına kendi insanına yararı dokunmamış bir milleti biz beslememeliyiz burada.

Sonuç olarak umarım barış pınarı harekatı başarılı geçer ve büyük bir çoğunluğunu göndeririz.

@PORSHİUS daha çok bekleriz. Başarılı olsak bile, belki biz göndermeyiz, belki onlar gitmek istemez, ortalığı karıştırır? Çok tehlikeliler.

Seni tutan nedir? Yolla gitsin. Bize hicbir faydalari yok zaten.

Anladığım kadarıyla koz olarak kullandığı için faydası olduğunu düşünüyor, tabii bir de oy olayı var :) neresinden baksan çakallık. Zaten kapıların açık olması gerek, onlar mülteci.

Şimdi ben hiç bir ırka ya da mülteciye sığınmacıya laf çarpmak istemiyorum. Burada fazlasıyla Suriye halkının gömüldüğünü gördüm. Suriye bizim komşumuz olan bir ülkeydi şimdi nefretle bakılıyor herkes tarafından. Arap baharı adı altında tüm Müslüman ülkelerini elden geçirdi Amerika. Şu da var buraya gelip huzur ve sükunet içinde yaşamadılar çokça sorun çıkardılar. Ülkemizde pek çok siyahı insan olmasın rağmen tek bir huzursuzluk görmedim onlar tarafından. Ama aynısını Suriye insanı için söyleyemeyeceğim. Burada yapılan yanlış ise tampon bir bölge oluşturup bu insanları orada tutmak yerine ülkeye alıp yanlış bir politika izleyenlerde. Şimdi ise aynı insanların kendileri için potansiyel bir tehdit olabileceğini düşünerek başka bir ülkeyi bunla tehdit eden politikada. Hiç bir parti veya siyasi bir düşüncem yok hiç biri benim ekmeğimi aşımı vermiyor ben o kişiyi başa getiriyorsam verdiğim oy ile bana hizmet etmesini beklerim. Ama gel gelelim ülkemizde sanki bir futbol takımı tutulurcasına parti ve kişiler tutuluyor. İzlediği milyon tane yanlış politika, sürüklendiğimiz ekonomik sıkıntılar, aşılanan gerici zihniyet (geçen daha YTÜ'de çıktı biri daha), baskıcı yönetim ağzınızı herhangi bir yerde açarken dikkat edin her an sıkıntı yaşayabilirsiniz bunu yazarken de çekiniyorum vs. gibi her şeyde yanlış olan biri hala başta olmaları garibime gidiyor. Şimdi çıkıp savunan insanlar olabilir bilemiyorum fikriyat diyeyim nasıl böyle bir düzen savunulacaksa artık...

Sen kapıları açar yollarsın, ertesi hafta da dolar 25 TL, Euro 30 TL olur, üstüne bir de her şeye ambargo mis. Bakalım kim karlı çıkar bu işten.

E hala gitmediler abi, iki yıl oldu.

Geri
Yukarı