Erdoğan Twitter biyografisinden "Türkiye Cumhuriyeti" ifadesini kaldırdı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Anayasanın ilk 4 maddesine el sürerlerse halkın silahlanma olayı vardı galiba.
Ama sorun şu ki halkın yarısı hala halka karşı. Adamlar çıktı silahlarla kutlama yaptı öldürdükleri insanlar oldu. Anayasa değişse vardır reisin bir bildiği derler çaylarını içmeye devam ederler evlerinde.

Hiçbir şey yapamazlar. Adam her şeyi elinde tutuyor. 40 50 milyon sokağa çıkmadıkça bir halt olmaz bu halkla.
Hâlâ doomerlık pompalıyorsun. Gerçekçi de değil söylediklerin. 50 milyon kişiyi sadece sokağa indirmek bile başarı bu arada, o kadar delüzyonel bir öngörü. Hiçbir şeyi de elinde tuttuğu yok. Bak, şu an fikirlerimi yarı özgür bir şekilde paylaşabiliyorum.

Paris Komunu halkın iradesiyle 2 ay ayakta kaldı. Halkın iradesini küçümseme. Öyle milyonlarca kişiye gerek yok.

Hâlâ doomerlık pompalıyorsun. Gerçekçi de değil söylediklerin. 50 milyon kişiyi sadece sokağa indirmek bile başarı bu arada, o kadar delüzyonel bir öngörü. Hiçbir şeyi de elinde tuttuğu yok. Bak, şu an fikirlerimi yarı özgür bir şekilde paylaşabiliyorum.

Paris Komunu halkın iradesiyle 2 ay ayakta kaldı. Halkın iradesini küçümseme. Öyle milyonlarca kişiye gerek yok.
O zaman iş cumhuriyeti tehdit edecek seviyeye varmadan önce ses çıkarsaydınız hocam. Bu da halkın iradesi. Referandumda ve seçimde o yetkileri ben vermedim cumhurbaşkanına herhalde. Halk da bunu seçti öyle düşünüyorsanız.

O zaman iş cumhuriyeti tehdit edecek seviyeye varmadan önce ses çıkarsaydınız hocam. Bu da halkın iradesi. Referandumda ve seçimde o yetkileri ben vermedim cumhurbaşkanına herhalde. Halk da bunu seçti öyle düşünüyorsanız.
Neredeyse örgütlü bir sol yok. Ayrıca kimse de oturduğu yerden sorumluluk yükleyemez "e vatanı kurtarsaydınız o zaman" diyerek.

Halkın iradesi Menderes'i de seçti yıllarca. Aynı halkın iradesi 80 cuntasının anayasasını %90 küsürle kabul etti. Bu halktan bahsetmiyorum. Biz bu halkı kazanma ümidi içerisinde konuşuyoruz, ileriye bakıyoruz. Sürecin bizi götürdüğü yere, halkın sabrının taşacağı noktayı gözlüyoruz. Çok uzak değil.

Yıllar önce kaldırdı zaten. Eğer sonradan tekrar ekleyip tekrar kaldırmadıysa haber yeni değil.

İnşallah bunlar bu işi anayasanın ilk 4 maddesini kaldırmaya kadar getirirde, temiz bir darbe yapılır. Hak ediyor bunlar.

Hocam bence de anayasaya el atacak hatta ülkede kendi yasasını oluşturacak gibi ipleri iyice eline aldı ülkede istediğini yapacak umarım dediğiniz gibi ya emniyet teşkilatı araya girer ya da askerler tutuklar.

Neden olacak anayasa filan değiştirecek ülkede artık istediğini yapacak önceden gizli gizli yapıyordu şimdi alenen görünür bir şekilde yapacak umarım bir an önce ülkenin iflas ettiğini açıklayıp onurlu bir şekilde defolup gider gerçi onurda yok ya ya da darbe yapılır.

Instagram'da 2-3 kişinin paylaştığı şeyi görüyorsunuz pohpolanıyorsunuz hemen. Bu Türkiye Cumhuriyeti yazısı zaten yoktu. Bu yazı yıllardır böyle yeni olan bir şey değil. Cumhuriyetle yönetilen çoğu ülke başkanın hesabına bakın İtalya, Avusturya, İsrail vs hiçbirinde cumhuriyetten bahsedilmez İsrail devlet başkanı Avusturya devlet başkanı yazar. İsrail cumhuriyeti veya Avusturya cumhuriyeti yazmaz. Ağır muhalifimdir ama ne olursa olsun darbe sözünün "D"sinden bile bahsedemezsiniz. Videolu bir şekilde yazdıklarınızı kaydettim direk bu yazdıklarınız hakkında pazartesi günü şikayet ve suç duyurusunda bulunacağım.

1685677785920.png

18.02.2021

Son düzenleyen: Moderatör:
O kadar okkoyun bir halksınızki AKP'lilerden daha beter bir haldesiniz. Tiksiniyorum sizden. Instagram'da 2-3 tane "salağın" paylaştığı şeyi görüyorsunuz pohpolanıyorsunuz hemen. Bu Türkiye Cumhuriyeti yazısı zaten yoktu. Bu yazı yıllardır böyle yeni olan bir şey değil. Cumhuriyetle yönetilen çoğu ülke başkanın hesabına bakın İtalya Avusturya İsrail vs hiçbirinde cumhuriyetten bahsedilmez İsrail devlet başkanı Avusturya devlet başkanı yazar. İsrail cumhuriyeti veya Avusturya cumhuriyeti yazmaz. Ağır muhalifimdir ama ne olursa olsun darbe sözünün "D"sinden bile bahsedemezsiniz. Videolu bir şekilde yazdıklarınızı kaydettim direk bu yazdıklarınız hakkında şikayet ve suç duyurusunda bulunacağım.Ergen mahlukatlar sizi.
Kimseye gidip de sokağa çıkın şöyle yapalım böyle yapalım diyen yok. İstediğinizi yapın. Burada fikirlerimizi konuşuyoruz. Sen gidip de fikir belirten zararsız halkı susturamazsın. Sanki darbe planı yapıyoruz. İnsanları kısıtlamayı ne çok seviyorsunuz. Fikir tartışmasınlar haber paylaşmasınlar ne güzel. Ayrıca sana hakaret etme hakkını kim veriyor? Bu suç değil sanırım.

Son düzenleme:
Kimseye gidip de sokağa çıkın şöyle yapalım böyle yapalım diyen yok. İstediğinizi yapın. Burada fikirlerimizi konuşuyoruz. Protesto halkın hakkıdır. Sen gidip de fikir belirten zararsız halkı susturamazsın. Sanki darbe planı yapıyoruz. İnsanları kısıtlamayı ne çok seviyorsunuz. Fikir tartışmasınlar haber paylaşmasınlar ne güzel. Ayrıca sana hakaret etme hakkını kim veriyor? Bu suç değil sanırım.

Instagram'da yalan haber paylaşan 3IQ insanlar bence hakareti hak ediyor. İnşallah darbe yapılırda askerler ayaklanır gibi laflarda fikir paylaşmak veya protesto değil şerefsizliktir. Darbeyi savunan adamı karşımda olsa burada olduğundan daha güzel sustururum merak etme.7/24 AKPLİ kesimi aşağılayan muhalif taraf şu haberlere inanarak bunları paylaşarak ve darbeyi ağızlarına alarak onlardan daha aşağılık bi hale getiriyor kendini.Bu kafada olduğu sürecede bi 20 yıl daha SOL tarafın kazandığını göremeyiz.Bu kafadaki muhaliflerden utanıyorum.

Son düzenleme:
Instagram'da yalan haber paylaşan 3IQ insanlar bence hakareti hak ediyor. İnşallah darbe yapılırda askerler ayaklanır gibi laflarda fikir paylaşmak veya protesto değil şerefsizliktir. Darbeyi savunan adamı karşımda olsa burada olduğundan daha güzel sustururum merak etme.
Kendi adıma konuşursam darbe falan desteklediğim yok. Haber doğru değilse de bilemiyorum yorumumuzu yaptık. Yine de genelleme yapar gibi konudaki herkese söyler gibi söylemişsiniz deminki lafları. Halka da ok koyun demişsin. Biz koyun desek kıyamet kopar ama. Biraz dikkat ve saygı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı