Erdoğan’dan ekonomi yorumu: Kılıçdaroğlu SSK’yı batırdı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan TRT’de katıldığı yayında ekonomiyle ilgili yorum yaparken SSK’yı Kılıçdaroğlu’nun batırdığını söyledi. Erdoğan’ın konuşması sırasında dolar 14 TL’ye çıkarak yeni bir rekor kırdı.
Kaynak
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şimdi çok şey söylerim ama önümüz kış Silivri soğuktur. Cumhurbaşkanı her konuştuğunda dolar yükseliyor. Ben yarın ekran kartı alacağım, alacağım derken GT1030’dan bahsediyorum, kaç gündür fiyatı sabit olan kart az önce tekrar zam almış. Yani daha çok para ödemek zorundayım. Şimdi bu cebimden gidecek fazla paranın sorumlusu kim? Ete, süte, ekmeğe her şeye yine zam gelecek sorumlu kim?
Bence Kılıçdaroğlu sorumlu arkadaşlar sizce?

Faiz düşürdüğümüz için olmasın çınar bey.

Yok yok ondan değil. Amerika bizi fena halde kıskanıyor. Libya, Somali'den çekilirsek dolar 3 TL olur. Faizle, kötü yönetimle alakası yok yani.

Her konuştuğunda doların yükselmesinin sebebi şu anki CHP Amerika'nın Türkiye ayağı sayılır. Tabii Amerika'nın ayağına laf atarsan dolar yükselir. Zaten biz Libya'da, Suriye'de, Afganistan'da ne işimiz var desek şu anda dolar 4TL'ye kadar düşer. Ama işe oradan çekilmiyoruz diye yükseliyor genel olarak. Bana inanmayanlar CNN Türk dinleyebilir orada her partiden insanlar tartışıyor. Zaten Amerika da diyordu Erdoğan'ı darbeyle değil seçimle indireceğiz diye. Seçimle indirmek için de ekonomimizi batırmaya çalışıyorlar, insanları dolar yüzünden bıktırmaya çalışıyorlar, yalan mı? Amerika'ya yağ çeksek dolar tabii 3-4TL'ye düşer.
Adama sormazlar mı 20 senedir Türkiye hani çağ atlamıştı? Hani eski Türkiye yoktu nasıl oluyor da Amerika oyun yapabiliyor hala?

Biz sürekli Dolar ile alışveriş yaptıgımızdan mütevellit TL değer kaybettikçe biz her şeyi daha pahalıya alıyoruz. 20 gün önce aldıgım PC'nin fiyatı 5 bin TL arttı mesela.

Kişisel olarak sormadım. Ülkenin gidişatı için TL'nin değer kaybetmesi sizin için -ki bu öznel bir şey değil ama neyse- sorun değilse tartışmaya lüzum yok.
Benim için gene sorun, zaten kör değilseniz veya okumayı biliyor iseniz görürsünüz ki genel olarak şikayet ediyoruz diyorum.

@cinar_yasarrr Şikayetçi değil gibi gözüküyorsunuz.
1638368654600.png

Her konuştuğunda doların yükselmesinin sebebi şu anki CHP Amerika'nın Türkiye ayağı sayılır. Tabii Amerika'nın ayağına laf atarsan dolar yükselir. Zaten biz Libya'da, Suriye'de, Afganistan'da ne işimiz var desek şu anda dolar 4TL'ye kadar düşer. Ama işe oradan çekilmiyoruz diye yükseliyor genel olarak. Bana inanmayanlar CNN Türk dinleyebilir orada her partiden insanlar tartışıyor. Zaten Amerika da diyordu Erdoğan'ı darbeyle değil seçimle indireceğiz diye. Seçimle indirmek için de ekonomimizi batırmaya çalışıyorlar, insanları dolar yüzünden bıktırmaya çalışıyorlar, yalan mı? Amerika'ya yağ çeksek dolar tabii 3-4TL'ye düşer.
Gerçekten zavallısın ya :D

Halis muhlis bir ak koyun yorumu. Adama sormazlar mı 20 senedir Türkiye hani çağ atlamıştı? Hani eski Türkiye yoktu nasıl oluyorda Amerika oyun yapabiliyor hala?
Eki Görüntüle 1230358
Küçücük ülkeler bile kocaman ülkelere oyun yapıyor, Amerika Türkiye'ye mi yapamayacak? Ayrıca Dünya'nın en büyük ekonomisi bize oyun yapamayacak da kim yapacak?
@cinar_yasarrr Şikayetçi değil gibi gözüküyorsunuz.
Eki Görüntüle 1230362
1638368730936.png

Koskoca Minnesota valisiyle taninmis bir CIA itirafcisi isleri gucleri yok seni kandiriyorlar değil mi kardesim. Kendini bu kadar onemli gormendeki sebebi ogrenebilir miyim?

Al bak adam burada Harvard universitesine konusmak için doktor olarak cagirilmis bu teknolojinin ne oldugundan bahsediyor. Harvard universitesi dunyanin en iyi 2. universitesi. Sence bu adam buradaki onca insani enayi yerine koyup ne elde edebilir? Daha da onemlisi karsisindakiler o kadar aptal mi? Elinde hiçbir pozitif veri yokken bir seye komplo teorisi diyebiliyorsun ya.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kendi inancını başkalarına empoze etmendeki gayretin çok gülünç bu arada. Kolay gelsin.

Kendi inancını başkalarına empoze etmendeki gayretin çok gülünç bu arada. Kolay gelsin.
Buyuk adamsin ya, koskoca oyunlari engin bilgi birikiminle nasil bozuyorsun. Isine bak seninle kaybedecek daha fazla vaktim yok.

Buyuk adamsin ya, koskoca oyunlari engin bilgi birikiminle nasil bozuyorsun. Isine bak seninle kaybedecek daha fazla vaktim yok.
Büyük adamlıkla, bilgi birikimiyle alakası yok ki bunun, hassasın ve abartıyorsun bu kadar.

Artık para ve refahdan geçtik biz reis.
Adalet istiyoruz. Adalet ve demokrasi duzeyimiz artsın da kuru soğan da yerim.

Böyle hem soğan yiyoruz, hem adalete güvenim yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı