Ergenliğe girdim ama boyum uzamıyor

Uzun değiller ayrıca senin boyunda yaşına göre normal.
Üzmek istemem ama 174 uzun değil. Ben dediğim gibi 4 gün önce girdim 14 yaşıma yani 13 sayabilirsin boyum 169 babanla 5 fark var yani.
Ya gelmişler 170 boylara kısa diyorlar. Siz şaka mısınız? Norveç'te filanmı yaşıyonuz? Türkiye boy ortalaması belli 173-174 boy ortalaması. Benim boyum 173 neredeyse çoğu kişiden uzun bir tık uzunum.

Hala 164 doktora gittim erken gelseniz belki bir şey olurdu dedi ilk başlarda çok ağladım içime kapandım epey yemek bile yiyemedim 5 kilo verdim ama sonradan dedim ki ben böyleyim yapacak bir şey yok. Ve kendimi geliştirmeye adadım, madem fiziksel olarak kimse beni beğenmeyecek bari zengin olayım da yalnız olmayayım dedim.

En iyisini yapmışsın hayatında başarılar dilerim.

Ya gelmişler 170 boylara kısa diyorlar. Siz şaka mısınız? Norveç'te filanmı yaşıyonuz? Türkiye boy ortalaması belli 173-174 boy ortalaması. Benim boyum 173 neredeyse çoğu kişiden uzun bir tık uzunum.
Genetik ve hormonlar önemli ancak uzun boy durumda ise kıskançlık ve algı pompolaması söz konusu.

Et yersin, spor yaparsın, erken yatarsın ve elimden geleni yaptım dersin olur biter.

Hocam şimdiki gençlik Türkiye ortalamasının çok üstünde, kendim ve arkadaşlarımdan biliyorum. 1.70'den aşağısı yok ve daha 14 yaşındayız.

Hocam şimdiki gençlik Türkiye ortalamasının çok üstünde, kendim ve arkadaşlarımdan biliyorum. 1.70'den aşağısı yok ve daha 14 yaşındayız.
Sana şöyle söyleyim çoğu kişi 14-15'ten sonra 5-6 cm uzuyor. Şanslıysan belki daha fazla uzarsın. %60-80 genetik bu işin. Ben senin yaşlarında 164 boyum vardı şu an 173-174.

Sana şöyle söyleyim çoğu kişi 14-15'ten sonra 5-6 cm uzuyor. Şanslıysan belki daha fazla uzarsın. %60-80 genetik bu işin. Ben senin yaşlarında 164 boyum vardı şu an 173-174.

Evet haklısın kanka ben de şu an 15 yaşındayım yaklaşık 4 ay önce girdim ve 1 66 boyum var baba 173 amcalar 178+ dedem 179 kuzenler de 180+ :D bir 5 6 cm atsam dediğin gibi yeter de artar.

Genetiğin de yoksa Sultan Kösem, neye yarar süt içmek hocam. 3 - 5 sene içinde belli olur genetiğin. Benim amcalarımın biri 2 metre, diğeri 1.90. Bende 16 yaşındayım ve 1.85 boyum var. Dediğim gibi genetikle alakalı.

Geri
Yukarı