Ergenliğe girdim ama boyum uzamıyor

Evet haklısın kanka ben de şu an 15 yaşındayım yaklaşık 4 ay önce girdim ve 1 66 boyum var baba 173 amcalar 178+ dedem 179 kuzenler de 180+ :D bir 5 6 cm atsam dediğin gibi yeter de artar.
Dayım 182 dedem 180 büyükdedem 180 kuzenlerim biri 190 diğeri 180. benimle yaşıt gibi arada 10 ay var. Benimle aynı boyu. Benim boyum 173 18 yaşında. Geçen sene 166-167 boyum vardı.

Hocam kaç yıl boyunca yüzmeye gittim. Ha belki 1-2 cm fark yaratmıştır da acayip farklar olmuyor. Yani yüzmeye gideceğine süt iseniz daha fazla fayda sağlar.
Herkes süt demiş hocam da süt insana bir nebzeden sonra zararlı, süt diye diye günde 1 litre içtireceksiniz sonra hormonlar dengesizleşecek.

Herkes süt demiş hocam da süt insana bir nebzeden sonra zararlı, süt diye diye günde 1 litre içtireceksiniz sonra hormonlar dengesizleşecek.

Tabii süt diye de günde 50 bardak içmeyin 😀 Sabah 1, akşam 1 olacak şekilde 2 bardak yeterli.

Arkadaşlar bu sabah doktora gittim, testislerimi kontrol etti ve bana ergenliğe girdiğimi söyledi. Bir sürü kan tahlili, el röntgeni vs. yaptım. Yaşım 15 3 ay önce girdim 15'e boyum 162 kilom 58, bilgisi olan varsa bir yardım edebilir mi? Boyumun uzamaması uyku sorunlarına yol açtı, eskiden okulda dersi dinlerdim şimdi yaşıtlarımdan en az 10 santim kısa olduğum için uyuyorum teneffüslerde sınıfta kalıyorum.

Ergenliğe biraz geç girmişsin sorun etme uzar @xARMENT'in dediği gibi süt gelişimini büyük ölçüde arttırır. Şu an senle yaşıtım ve 173 boyundayım çok bir fark yok zamanla uzar süt önemli.

Yeni konular

Geri
Yukarı