Ergenlikte saç dökülmesi

Açılma mevcutsa eğer yani kayıp varsa, saç dökülme tipine göre ve saç köklerinin zayıflık derecesine göre kendiliğinden de çıkabilir. Ama şundan emin olabilirsin dökülen saçlarının büyük birçoğunluğu kendiliğinden çıkıyor zaten. Saçın dökülme evreleri vardır. Birçok evresi var ama bizim üzerinde durmamız kısmı kısaca ayrıntıya inmeden açıklayayım; saçımızın büyüdüğü geliştiği uzun bir dönemden sonra 2-5 ay arası bir süre dökülmeye başlar, dökülme bittikten sonra tekrardan yeni saç oluşumu başlar. Yeni saç telleri çıkmak için de eski saç tellerini iter. Saçının döküldüğü evreye ek olarak ergenlik ve mevsim geçişi de mevcut olduğu için aşırı bir dökülme mevcut olabilir süre 4-5 ayı geçmediği sürece sıkıntı yok.
Umarım geçici bir dökülmedir, çok sağol.

Vücutta testosteron oranı yüksek olan her ergen insan gibi bünye saç dökülmesi yapabilir. Doktora gidersen ekim yapmaz belki mezoterapi yapar. Yaşın genç iğne tedavisi etkisi ne olur o bilir. Bence bir muayne ol.

Dostum bu cevabını yeni görüyorum. 17 yaşındaki bir gence ekim ve mezoterapi önerisi yapmışsın bile çoktan :). Hatta hangisini yapmayıp hangisini yapacağını da anlatmışsın. Muayene sonucu buna karar verdin sanırım :). Tus'tan kaç aldın acaba, uzmanlık alanın dermatoloji sanırım. Bunları savunupta benim önerilerimin saçma olduğunu düşünmen aşırı ironik, bilgi öğrenmek için var. Mesaj kasmak için her gördüğün başlığa atlama. İyi forumlar.

Dostum bu cevabını yeni görüyorum. 17 yaşındaki bir gence ekim ve mezoterapi önerisi yapmışsın bile çoktan :). Hatta hangisini yapmayıp hangisini yapacağını da anlatmışsın. Muayene sonucu buna karar verdin sanırım :). Tus'tan kaç aldın acaba, uzmanlık alanın dermatoloji sanırım. Bunları savunupta benim önerilerimin saçma olduğunu düşünmen aşırı ironik, bilgi öğrenmek için var. Mesaj kasmak için her gördüğün başlığa atlama. İyi forumlar.

Öncelikle orada muayne ol demişim. Saç Ekim'i yapmaz dedim yapar demedim. Sen hayatın hiç saç ektirip mezoterapi yaptrıdın mı arkadaşım. Forumu kişisel mevzuya çevirmek elinden geleni yapıyorsun. Hayatında mezoterapi uygulattınmı ekim yaptırdın mı kendine. Ben bunların hepsini yaptırdım. Biliyorum ki yazıyorum. Oradan bana Google'dan bakıp bakıp yazıyorsun. Yazacaksan sorularıma cevap vererek yaz. Lafı başka yerlere çekip durma.

Benim saçlarım da sizin gibi uzundu bir süre sonra azar azar dökülmeye başladığını hissettim.
Sonra saçları 3'e vurdum herhangi bir problem yok şuanlık
Galiba uzun saçın genel sorunu. Şampuanların da etkisi var annem bir ara sarımsaklı şampuan almayı düşünüyordu.

Saçların açılmış mıydı? Açıldıysa açılan yerler tekrardan sıklaştı mı? Senin de bu kadar mı dökülüyordu?
Saçlarımı topladığım zaman açıklık belli oluyordu. Evet şuan saçlarım normal uzunlukta açık yer yok. Evet duşta dökülen saçları toplamak 20 dakikayı bulmayı başlamıştı. Taradığım ya da el attığım zaman çok geliyordu saç.

Saçlarımı topladığım zaman açıklık belli oluyordu. Evet şuan saçlarım normal uzunlukta açık yer yok. Evet duşta dökülen saçları toplamak 20 dakikayı bulmayı başlamıştı. Taradığım ya da el attığım zaman çok geliyordu saç.
Saçlarımız dökülme seviyesi olarak benziyor ama benimki daha fazladır diye varsayıyorum. Ben de saçlarımı kestirdim. Kaşlarımın hafif altına geliyor şu anda. Yanlar daha da kısa. Hala dökülüyor, yanlardaki ve arkadaki açıklığı çok rahat farkedebiliyorum. Sabah 9'dan akşam 6'ya kadar saçlarımla oynasam lavabonun önünde, büyük ihtimal kel kalırım. Bioxcin şampuan kullanmaya başladım 1-2 haftadır. Dermatoloğa da gideceğim 10 gün sonra. Sen doktora gitmiş miydin? Sağol cevapların için.

Yeni konular

Geri
Yukarı