Ergun Mengi dahil 14 emekli amiral serbest!

Herkese selamlar.

Emekli amiraller soruşturmasında gözaltına alınan 14 kişi adli kontrolle serbest bırakıldı.

Tutuklama talebiyle hakimliğe sevk edilen emekli Tuğamiral Ergun Mengi de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

r1zsRtAGLU2iwAEwe23Thg.jpg
,

Nöbetçi sulh ceza hakimliğince sorgulanan Mengi, yurt dışına ve il dışına çıkış yasağı adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kaynak:

Bizim vergilerimiz ile paşalar gibi yaşadılar yıllarca, helali hoş olsun.
Alakasız konuda bildiri yazacaklarına Mavi Vatan, Ege ve Akdeniz'deki sıcak gelişmeler özelinde bir kaç kelam etmelerini beklerdim. Neyse hayırlısı, sahurumuzu yapar mutluluklar dileriz.

Alakasız konuda bildiri yazacaklarına Mavi Vatan, Ege ve Akdeniz'deki sıcak gelişmeler özelinde bir kaç kelam etmelerini beklerdim. Neyse hayırlısı, sahurumuzu yapar mutluluklar dileriz.
Yazdıkları mesele de zaten Mavi Vatan farkında mısın acaba?

Bunlar FETÖ'cü ve siyasal islamcı gruptan değil. Ülkenin has evlatları. Mavi Vatan ve Montrö hakkında hangi bilgilere sahipsin? Alakasız konu demişsin bunu ciddi olarak soruyorum. Yıllarını bu vatana teslim etmiş amiraller hakkında atıp tutmak bu kadar kolaysa git sen de amiral ol sen de vergimizi ye. Ben helal ederim.

Onlara gittiyse öyle.

Montrö Boğazlar Sözleşmesi'ne de alakasız dedin ya. Başka diyecek söz yok. Şu anda diğer ülkeler bize saldırmıyorsa bu sözleşmelerden dolayı saldırmıyor. Bizden korktukları için falan değil. Montrö'den çekilirsek olacakları bir de sen düşün. Ülkenin batışını izlersin artık. Uzaktan bakınca sadece bir sözleşme diyorsunuz ama sonuçlarını düşünemiyorsunuz.
Konuyu bilmiyorum daha ilk defa gördüm. Bilenler birkaç cümle ile açıklayabilir mi?

Hocam kaç gündür gündemin en üst sıralarında. Neyse bilmemek değil, öğrenmemek ayıp. 104 amiral geçen hafta Montrö Boğazlar Sözleşmesi hakkında bir bildiri yayınladı. Geçen haftalarda da bir imzaya bakar tarzında söylemler dolanıyordu Montrö için. Amiraller de bu konu hakkındaki endişelerini dile getirdiler. Hükümet de bunu "darbe bildirisi" olarak anladı. Gözaltına aldılar bir sürü amirali. Onunla ilgili işte. Durum bu.

Bunun yeri ve zamanı değildi. Siyasetçi bir hanımın dediği gibi "zevzeklik" yaptılar. İktidarı eleştirmek isterken iktidara koz verdiler.

Montrö sadece İstanbul Boğazını kapsamaz, Çanakkale Boğazı da vardır.
Siz tüm İstanbul'u haritadan silseniz; Marmara Denizi Karadeniz'in bir parçası olsa, yine de Montrö geçerliliğini korur. Çanakkale Boğazı üzerinden korur.

Belki niyetleri masumdu bilemeyiz ama uslup yanlıştı.

Yeni konular

Geri
Yukarı