Erişilemeyen HDD verileri nasıl kurtarılır?

virtualman2001

Femtopat
Daha fazla  
Seagate Maxtor 2 TB marka USB harddiskimde verilere ulaşamıyorum. Linux Ubuntu ve Windows altında içerik görünüyor. Hardtune birçok hata verdi. Resimlerde görülüyor. Bilgisayara takınca bilgisayarda takılma yapıyor. Çıkartmadan bilgisayar kapanmıyor. Forumlarda RStudio gibi programlar ile imaj alın recover yapın deniyor ama içine girilemiyor ki kullanılsın. En son dün de sıcaklık 44 derece oldu uyarı verdi. HD Tune health oranını %2 veriyor. İçinde manevi değeri büyük fotoğraflarım var. Bana yardımcı olacak birileri varsa buradan yazarsa çok makbule geçecek.

20210120_175940.jpg

Dosya Ekleri

• 20210120_190818.jpg
    20210120_190818.jpg
    472,6 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleyen: Moderatör:
Disk Yönetimi'ni açıp ekran görüntüsü atar mısın?

Şu anda yanımda değil o yüzden atamıyorum. Ancak diak yönetiminde dün gece sağlam, NTFS, birincil bölüm, 1.8 TB olarak görünüyordu.

Diskin içine nasıl giremiyorsunuz? Bir hata mı veriyor? Disk Bilgisayarımda gözüküyor. İçindeki klasörlerde.

Bilgisayara takınca görünüyor ilk başta. Ama sonra içindeki dosyalara tıklayınca windows gezgini kilitleniyor. Hdtune ilk başta tanıyor sonra kilitleniyor. Birde çok yavaş bir şekilde mavi ışığı yanıp sönüyor. Güvenli çıkartma yapılamıyor. Çıkartmayınca bilgisayarda kapatılamıyor.
Birde ilk sorun başladığında chkdsk: / F komutu ile düzeltmiştim. Ama 200 gb veri kayboldu bu işlem sonrasında.

Siz en iyisi bir veri kurtarma merkezine gidin. Kendi imkanlarınız ile verilerinizi zor kurtarırsınız. Hem disk çalıştığı sürece bozuk sektörlerin sayısı da artıyor. Diski çok çalıştırmayın.
Seagate HDD'de almayın. Alınca böyle oluyor. Disk hemen bozuluyor.

Flashbellek'ten Boot edebileceğiniz bir işletim sistemi indirip bilgisayarınızı flashbellek'ten Boot edin. Bir başka flashbellek takarak HDD'nin içinden kurtarabildiğiniz kadar veriyi flashbelleğe atın. İşletim sistemi olarak Linux Lite öneririm. Kullanımı basit.

Flashbellek'ten Boot edebileceğiniz bir işletim sistemi indirip bilgisayarınızı flashbellek'ten Boot edin. Bir başka flashbellek takarak HDD'nin içinden kurtarabildiğiniz kadar veriyi flashbelleğe atın. İşletim sistemi olarak Linux Lite öneririm. Kullanımı basit.
Sorunumla ilgili diğer cevapta çalıştırdıkça veri kaybı olur dendi. Lite ile denemekte böyle bir sakınca olur mu acaba? Bu konularda bilgi seviyem bu gibi yerlerden okuduklarımla sınırlı. O bakımdan soruyorum. Burada yer verilen her öneri benim için değerli.

Yeni konular

Geri
Yukarı