"Erkek çalışır ve ev geçindirir" düşüncesi

Maalesef bu durum şuan değişmeyek ve değiştirilemeyecek bir durum. Etrafımda bende duydum ve zaman zaman da hala duyuyorum lakin kimsenin ne düşündüğü gram umurumda değil. Kimse kimseye zorla bir şeyler dayatamaz. Eski kafalı deyip geçiyorum, çok da düşünmüyorum.

Maalesef sosyal medyanın dışında da karşılaşıyorum. Tabii oradan direktmen uzaklaşıyorum ama yine de bi' sinirim bozulmuyor değil. Sanırsın hayata bir insanın keyfi için çalışmaya gelmişim.
Umarım bunu söylediğinde lafı geçirmişsindir. Yatağa uzandığında "Of ya keşke o an bunu deseydim" olayı yaşansın istemiyorum.

Vallaha zengin kız bulsam direk evleneceğim.

Bu düşünce erkeğin işi çalışıp ev geçindirmek düşüncesinden daha kötü :)

Zaten zamanımızda erkeğin çalışmasıyla genel olarak çocuklu ev geçindirmek maddi olarak ay sonlarına doğru zorluyor. Herhangi bir konuda algı yaratmak çok saçma.

bu düşünce erkeğin işi çalışıp ev geçindirmek düşüncesinden daha kötü :)

Zaten zamanımızda erkeğin çalışmasıyla genel olarak çocuklu ev geçindirmek maddi olarak ay sonlarına doğru zorluyor. Herhangi bir konuda algı yaratmak çok saçma.

Hocam zaten okumuyorum millet zengin koca derdinde bizde zengin kadın derdindeyiz sonuçta güya erkekle kadın eşitti değil mi?

Kadınlara olan dayatmalarda olduğu gibi aynı zihniyetin bir ürünüdür bu düşünce. Lakin Orta Doğu halkı genelde bundan pek memnundur. Hatta ''Kadın evde yemek yapar, çocuklara bakar; ben de eve para getiririm'' zihniyeti doğal karşılanan bir durum genel olarak. Kadınların kendi haklarını bildikleri gibi aynı şeyi erkekler de yapmalıdır bir noktada, tabii özgürlük kısıtlamayarak.

Hocam zaten okumuyorum millet zengin koca derdinde bizde zengin kadın derdindeyiz sonuçta güya erkekle kadın eşitti değil mi?

Zengin koca veya zengin kadın aramak zaten benim karşı olduğum nokta hocam. Maalesef günümüzde aşk evliliğine pek rastlayamadığımız için insanların zihniyeti bu yönde.

Geri
Yukarı